Yle: Anarkistit sanovat polttaneensa turvalaitekopin
Suomalaiset anarkistit ovat ilmoittaneet polttaneensa Vantaan Rekolan turvalaitekopin. Ryhmä ilmoitti asiasta aktivistien suosimalla verkkosivustolla. Asiasta kertoi tänään Yle uutiset.
Tutkintaa johtava Timo Nyyssönen vahvisti Ylelle, että poliisi on käynyt tiedotteen läpi.
Rekolassa paloi sunnuntain vastaisena yönä pääradan turvalaitekoppi jo toista kertaa vuoden sisällä. Helsingin ja Tampereen sekä Helsingin ja Imatran välillä perutaan tästä päivästä torstaihin yhteensä reilut 30 kaukojunavuoroa.
Anarkistien ylläpitämä takku.net-sivusto on tällä hetkellä alhaalla.
Rekolan turvalaitekoppi sytytettiin myös vuosi sitten. Vantaan käräjäoikeus on tuominnut tänään nuorukaisen vuoden ehdolliseen vankeuteen ja isoihin korvauksiin tapauksen vuoksi.
Vantaan käräjäoikeus on määrännyt hänet maksamaan korvauksia vahingoista noin 300 000 euroa. Tuomio tuli nuorena henkilönä tehdystä liikennetuhotyöstä. Nuorukainen oli tekohetkellä 17-vuotias.
Nuorukainen kiisti teon tahallisuuden ja kertoi oikeudessa saaneensa kotimatkalla "tyhmän idean".
http://www.nelonen.fi/uutiset/kaikki/kotimaa/yle-anarkistit-sanovat-polttaneensa-turvalaitekopin
Kohta on kansalaisten otettava oikeus omiin käsiin ja ruvettava metsästämään prekaeetuja ja anarkomarkoja, muilutukset käyttöön!
Anarkistit asialla!
6
<50
Vastaukset
- näin-
Kiitä siitä hallituksen toimia. Anarkia nostaa päätään...
- Tarkkailija N.N.
Johan tätä on odotettukin. Terroristiryhmien kehittyminen on luonnollista seurausta yhteiskuntamme pahoinvoinnin kasvattamisesta. Yllättävän kauan kesti ennen kuin ensimmäinen porukka syntyi. Suomalaiset ovat niin rauhallista ja pitkäpiimäistä väkeä.
Esimerkin voima on vahva. Parin vuoden kuluttua meillä on jo puolen tusinaa terroristiryhmää, joista pari on islamistien, kolme anarkistien tai vasemmistovihreiden ja yksi uusnatsien.
Hallitus vastaa ilmiöön tehostamalla turvavaltiokoneistoa, vaikka se vain pahentaa kehitystä. Kymmenen vuoden päästä tämä loppuu, kun nämä nuoret väsyvät huomattuaan, ettei mikään muutu iskuista huolimatta. - juu.....
Irlannissa oli se Sin Fein- järjestö, joka laittoi pikkurikolliset äkkiä kuriin siellä, jos rupesivat tekeen pahoja. Jos ei totellut, niin henki lähti..Hakattiin yleensä kuoiaaksi pesäpallomailalla..
- Law and order
Vai anarkisteja? Typeriä tyhjäntoimittajakakaroita! Keppanahuuruissa ollaan sitten muka jotain "aktiiveja", hah. Remelin solkipäällä persuksille niin ettei viikkoon pysty istumaan, niin eiköhän haihdu anarkiat päästä.
- HAISTAKOOT VITUN
SAATANA! Joku pilvipäissään keksii polttaa kopin ja sitten asiasta mitään tietämättömät anarkistipellet jotka eivät ole olleet lähelläkään koppia yrittävät ottaa kunnian itselleen!
- ReiluMeiniki
Vanha kunnon niskalaukaus lopettaa anarkian ja anarkistin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874108Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242921No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760