Justiinsa.
Koulu ei ole minua kiinnostanut koskaan kovin paljon. Tarkoituksenani on vain löytää hyvä työpaikka ja joskus ehkä parisuhde ja toteuttaa itseään.
Pääsin peruskoulusta keskiarvolla 8.1 ja nyt opiskelen lukiossa (en kyllä tiiä miks). Ensi vuonna on kirjoitukset.
Oma pikkusiskoni pääsi lukiosta tänä keväänä ja hänellä oli todistuksessaan peräti 12 kymppiä!
Voi että sitä vittuilua, minkä sain kotona niskaani! Mikä perkele siinä on, kun ei vain voi ymmärtää, että aina ei koulu kiinnosta!!!!!????
Minä olen ollut kasiluokalta asti kesätöissä ja tienannut sievoiset summat rahaa, kokenut epäonnistuneen vaihto-oppilasvuoden joka kestettiin loppuun asti kuin suomalainen kestää!
Kyseisen vuoden aikana minut yritettiin mm. raiskata yhden kerran.
Nyt olen riitaantunut yhden hyvän kaverini kanssa.
Voiko vitutukseen kuolla? Ei voi tässä sanoa, että voi vittu mitä paskaa! Mä jotenkin olen oppinut rakastamaan vain ja ainoastaan rahaa, sillä se on mun oikea ainoa ystävä. Se ei puhu paskaa mun selkäni takana, ja se on ainoa asia, jolla mä saan tosiaan olle se mikä oon. Raha lohduttaa ja työnteko pitää mut poissa kaikesta paskasta.
Päättärien tuskaa
1
110
Vastaukset
- mamma x2
kokeile rauhoittua ja lakata vihaamasta muita ihmisiä..rahan tienaaminen on hyvä ja voit saada sitten säästöönkin tulevaa varten...Rahasta vaan ei oikeatsi ole ystäväksi kun ahdistaa tai haluaa kertoa kivoista asioista..raha on kyllä tarpeen ,mutta se on vain tunteetonta mania...Älä vertaa itsesäti siskoosi.-olet tarmokas ja aivan varmasti upea ihminen...anna myös muille mahdollisuus tutustua sinuun...ps oletko sanonut vanhemmillesi että miksi he pottuilevat sinun numeroistasi? voisivat vähän miettiä..noin fiksun nuoren ovat saaneet aikaiseksi.Niiden pitäisi sinukin huomioida postiivisella tavalla eikä kasvattaa kateutta ja katkeruutta sisarusten kesken...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921766- 851252
- 1101123
- 71954
- 105901
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 47741
- 36732
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47681- 33663