http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194682996031/artikkeli/cronberg kauhistui perussuomalaiset saa 50 prosentin kannatuksen ja 100 kansanedustajaa.html
Poistettu lisään tämän taas
100 onko totta :)
672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
totuutta pelkäävät
Siksi meidän pitääkin pitää kiinni itsenäisyydestä vielä se 4 vuotta, jotta sitten liittovaltio voidaan kuopata lopullisesti. EI tukipaketeille, EI ERVV:lle, EI EVM:lle, EI yhteiselle valtiovarainministeriölle, EI eurobondeille, EI liittovaltiolle, EI Hermanni van Rompuylle, EI integraatiolle, KYLLÄ Suomelle ja Suomen itsenäisyydelle. Ja parempi olisi 2/3 kannatus, koska ilmeisesti sitten voisi tehdä muutoksia perustuslakiin ja kieltää kaikki vastaavat viritykset jatkossa.
Olen puhunut
Hallituksen muodostajan Jyrki Kataisen (kok) olisi pitänyt vihreiden entisen puheenjohtajan ja ministerin Tarja Cronbergin mielestä tehdä kerran vielä kaikkensa, jotta perussuomalaiset ei olisi päässyt livahtamaan oppositioon.
– Olen erittäin pettynyt. Tilanne on todella vaarallinen, jos ajatellaan, mitä Euroopassa tapahtuu. Vuoden 2015 vaaleissa perussuomalaiset on Suomen suurin puolue, ja Timo Soini voi muodostaa yksin enemmistöhallituksen.
Cronberg uskoo, että Katainen saa johdettavakseen ristiriitaisen hallituksen. Lisäksi hän povaa, että perussuomalaiset saa tätä menoa yli 50 prosentin kannatuksen ja yli sata kansanedustajaa.
Hän perustaa prognoosinsa siihen, että EU-maiden talousvaikeudet jatkuvat, maksajamaiden määrä vähenee, eivätkä löperöt EU-päättäjät saa mitään aikaiseksi.
Cronberg toivoo, että EU:ta vietäisiin kovaa vauhtia kohti liittovaltiota, kohti kiinteämpiä rakenteita ja parempaa kontrollia. Perussuomalaisten ajama eristäytymiskehitys ja maahanmuuton torppaaminen eivät ole hänen mielestään missään tapauksessa oikea suunta Suomelle.
Ei Ei ja Ei !!
Suomi ei kestä 4 vuotta kokoomusvetoisessa hallituksessa jossa jyrätään Eu:n liittovaltiota varten sopimuksia.
Demareilla on näytön paikka kaataa hallitusneuvottelut välittömästi ja turvata Suomen tulevaisuus !
Cronberg kuuluu suomenpetturi Lauantaiseuran perillisiin, joten hänen suomen suuntiin ei tarvitse kiintyä!
Jos EU:n rappio jatkuu nykyiseen malliin, niin seuraavat vaalit on ikään kuin kansanäänestys ja PS:set tulevat saamaan murskavoiton.
Vai voisiko tapahtua niin onnellisesti, että hirvittävän persupelon vuoksi Katainen kumppaneineen lähtee eurosta estääkseen perussuomalaisten valtaanpääsyn.
Kaikki muu on kohta tehty perussuomalaisten vastaanpääsyn estämiseksi.