Jos vastasit kyllä, niin nyt on aika maksaa äänestänsä: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113164-hurjia-veronkorotuksia-yle-paljasti
"Edustajasi" keventävät hieman lompakkoasi. Vähemmän kannettavaa.
Äänestitkö SDP:tä tai Kokoomusta?
11
72
Vastaukset
- Tri.Sorbus-Nappo
Vaikka hullu olenkin, niin hullu en ikinä ole!
- SAVU NOUSEE
EN OLE IKINÄ ÄÄNESTÄNYT KUMPAAKAAN OIKEISTOPUOLUETTA. MAKSAN NYT ENEMMÄN ITSENI TAPPAMISESTA KUN RÖÖKÄÄN NIIN HEL..TISTI. JA LISÄÄ LASKUA KULUTTAJILLE KUN PITÄÄ OTTAA OSAA MYÖS REKKOJEN PENSANKULUTUKSEEN KUN RAHTAAVAT KAUPPOIHIN RÖÖKIÄ. SÄÄSTÄN RUUASTA, OLENKIN LAIHA MUUTENKIN.
- Heh heh
Ei haittaa! Makeisia en syö ja täällä kaakossa on totuttu jo hakemaan viinat, tupakat ja bensat itärajan takaa. Valtio ei siis jatkossakaan saa noista minulta veroeuroja.
- l.. iars
Niinkös sen meneekin . Missäs se kaikki hyvä luuraa mitä lupailtiin hymyn kera vaalimainoksissa? Tähän jos saisin demareilta selko vastauksen. Kiitos.
- HALOOOO
VASTAUKSIA!
- valtajavastuu.
No, mun mielestä pitäisi niiden maksaa enemmän, jotka äänesti noita hallituspuolueita.
- tuupa-ukko
Silloinhan olisi oikein nostaa kaikkia tulopuolen progressioita koska ne osuisivat niihen jotka ovat kannattaneet näitä puolueita ja se olisi sitä todellista vastuunkantoa mitä nämä ehdokkaat niin tomerasti tähdensivät ennen vaaleja. Laitetaan vastuuseen näitten puolueiden kannattajat, sillä tuskin kukaan täysjärkinen pitkäaikaistyötön kokoomusta äänestää ja samoiten demareita jotka ovat hyvin antaumusellisesti olleet syömässä ihmisten perusturvaa joka vaalikausi useamman eduskunnan aikana. EK ja kokoomus tarvitsee hyvän kynnysmaton ja esiripun demareista omien tekostensa peitoksi, kun ihmisiä yhä suurempi määrä ajetaan ahdinkoon Suomessa. Tuohon aloitukseen viitaten en äänestänyt juuri noiden edellämainittujen seikkojen takia kumpaakaan puoluetta.
- en, ja en...
....äänestä enää KOSKAAN ketään. Nyt äänestin Persuja mutta raukkis-Soini ei mennyt hallitukseen, heidän yksi teemansahan oli ettei energiaveroja saa enää korottaa. He olisivat saaneet erivapauden myös eu-maiden tukipaketeista ja olisivat voineet vaikuttaa myös maamme veronkorotusten kohteisiin. Vaan ei. Räksyttävät nyt oppositiossa mitään valtaa vailla.
Olen totaalisen pettynyt päättäjiiin, virkamiehiin ja polliitikkoihin. He eivät osaa kuin kyykyttää aina omaa kansaa ja köyhdyttää sen. Nyt pistän ns. läskiksi ja viis veisaan enää mitään mistään, huseeratkoot miten haluavat. Suomi ei ole enää suomi vaan Suomalia (Suomi-Somalia).- Luepas Ilta-
sanomista Soinin perustelut. Ne ovat ERITTÄIN pätevät...
- kolli gagalla
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/timo-soini-nyt-alan-iskea-vastaan/art-1288395787883.html lue ja ymmärrä ääliö.
- maksaja,,..
Siinä lupaukset unohtui kun kovapalkkainen ministerin palli odottaa.. Tasaveroa pukkaa kun pakollisesta kulutuksesta kuten polttoaineista verotetaan entistäkin rajummin. Rikkailta kevennettyjä veroja kun ei voida missään tapauksessa näitten puliveivareitten ottaa takaisin tai varsinkaan esim progression kautta kiristää, eiei..ei se on myrkkyä myös kovatuloiselle ministerille jos tulovero nousee, sen sijaan on kovatuloisena mukava ajella valtion laskuun ja vapaa-ajalla ostaa muutama litra vaikka kallistakin bensaa kun tietää että 99% kuluttaa mormi duunari ja maksaa näin ollen suurimman osan törkeästä verostakin.
Eiköhän homma ala olla selvä nyt, vanhan kepuli puolueet pettää takuuvarmasti ja tarvitaan uusi jytky jossa PS kannatus nousee yli 30% !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874188Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293163No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10929
- 134921
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770