Äänestitkö SDP:tä tai Kokoomusta?

Jos vastasit kyllä, niin nyt on aika maksaa äänestänsä: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113164-hurjia-veronkorotuksia-yle-paljasti

"Edustajasi" keventävät hieman lompakkoasi. Vähemmän kannettavaa.
1180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vaikka hullu olenkin, niin hullu en ikinä ole!

Äänestä

EN OLE IKINÄ ÄÄNESTÄNYT KUMPAAKAAN OIKEISTOPUOLUETTA. MAKSAN NYT ENEMMÄN ITSENI TAPPAMISESTA KUN RÖÖKÄÄN NIIN HEL..TISTI. JA LISÄÄ LASKUA KULUTTAJILLE KUN PITÄÄ OTTAA OSAA MYÖS REKKOJEN PENSANKULUTUKSEEN KUN RAHTAAVAT KAUPPOIHIN RÖÖKIÄ. SÄÄSTÄN RUUASTA, OLENKIN LAIHA MUUTENKIN.

Äänestä

Ei haittaa! Makeisia en syö ja täällä kaakossa on totuttu jo hakemaan viinat, tupakat ja bensat itärajan takaa. Valtio ei siis jatkossakaan saa noista minulta veroeuroja.

Äänestä

Niinkös sen meneekin . Missäs se kaikki hyvä luuraa mitä lupailtiin hymyn kera vaalimainoksissa? Tähän jos saisin demareilta selko vastauksen. Kiitos.

Äänestä
  • VASTAUKSIA!

    Äänestä

No, mun mielestä pitäisi niiden maksaa enemmän, jotka äänesti noita hallituspuolueita.

Äänestä

Silloinhan olisi oikein nostaa kaikkia tulopuolen progressioita koska ne osuisivat niihen jotka ovat kannattaneet näitä puolueita ja se olisi sitä todellista vastuunkantoa mitä nämä ehdokkaat niin tomerasti tähdensivät ennen vaaleja. Laitetaan vastuuseen näitten puolueiden kannattajat, sillä tuskin kukaan täysjärkinen pitkäaikaistyötön kokoomusta äänestää ja samoiten demareita jotka ovat hyvin antaumusellisesti olleet syömässä ihmisten perusturvaa joka vaalikausi useamman eduskunnan aikana. EK ja kokoomus tarvitsee hyvän kynnysmaton ja esiripun demareista omien tekostensa peitoksi, kun ihmisiä yhä suurempi määrä ajetaan ahdinkoon Suomessa. Tuohon aloitukseen viitaten en äänestänyt juuri noiden edellämainittujen seikkojen takia kumpaakaan puoluetta.

Äänestä

....äänestä enää KOSKAAN ketään. Nyt äänestin Persuja mutta raukkis-Soini ei mennyt hallitukseen, heidän yksi teemansahan oli ettei energiaveroja saa enää korottaa. He olisivat saaneet erivapauden myös eu-maiden tukipaketeista ja olisivat voineet vaikuttaa myös maamme veronkorotusten kohteisiin. Vaan ei. Räksyttävät nyt oppositiossa mitään valtaa vailla.

Olen totaalisen pettynyt päättäjiiin, virkamiehiin ja polliitikkoihin. He eivät osaa kuin kyykyttää aina omaa kansaa ja köyhdyttää sen. Nyt pistän ns. läskiksi ja viis veisaan enää mitään mistään, huseeratkoot miten haluavat. Suomi ei ole enää suomi vaan Suomalia (Suomi-Somalia).

Äänestä

Siinä lupaukset unohtui kun kovapalkkainen ministerin palli odottaa.. Tasaveroa pukkaa kun pakollisesta kulutuksesta kuten polttoaineista verotetaan entistäkin rajummin. Rikkailta kevennettyjä veroja kun ei voida missään tapauksessa näitten puliveivareitten ottaa takaisin tai varsinkaan esim progression kautta kiristää, eiei..ei se on myrkkyä myös kovatuloiselle ministerille jos tulovero nousee, sen sijaan on kovatuloisena mukava ajella valtion laskuun ja vapaa-ajalla ostaa muutama litra vaikka kallistakin bensaa kun tietää että 99% kuluttaa mormi duunari ja maksaa näin ollen suurimman osan törkeästä verostakin.

Eiköhän homma ala olla selvä nyt, vanhan kepuli puolueet pettää takuuvarmasti ja tarvitaan uusi jytky jossa PS kannatus nousee yli 30% !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


. kirjoitti:

Jos vastasit kyllä, niin nyt on aika maksaa äänestänsä: http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113164-hurjia-veronkorotuksia-yle-paljasti

"Edustajasi" keventävät hieman lompakkoasi. Vähemmän kannettavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu