UUTISET ÄSKEN? KÖYHIEN SATANEN ASKARRUTTAA, MIKÄHÄN SIINÄ MÄTTÄÄ

JÄTETTY VIIMEISEKSI PROPLEEMAKSI TÄLLE ILLALLE , ONKO SE LIIKAA TÄMÄN KAIKEN MUUN KUSTANNUKSELLA. EN YMMÄRRÄ.
1068
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mielestäni sitä satasta, jos sitä nyt kukaan saa, ei pitäisi antaa kuin SUOMALAISILLE köyhille.

Äänestä
  • ANTAA HALLITUKSEN PALKAKSI- VUOSIPALKAKSI.

    Köyhille ei satanen riitä-

    Köyhille 1500 euroa per kuukausi!

    Mmauille satanen muklaan ja matkalippu kotimaihinsa!

    Äänestä

Kaksi sanaa jotka aiheuttavat hallitukselle inhonväristyksiä:

SUOMALAINEN KÖYHÄ.

Äänestä

Ei tuu satasta. Näinhän voidaan sanoa ja hallitusneuvottelijat ovat mukamas köyhän asialla korottamassa perusturvaa. Kaikki korotukset vievät äkkiä yli tuon satasen eli käteen jäävä osuus saattaa olla pienempi kuin tähän asti.

Äänestä

Siinä mainittiin jotain sinnepäin, että ei ole kuin vajaa satku. Ja miten se jaetaan, otetaanko esim. asumistuesta jotain pois? Ihmettelin kyllä ihan samaa, miksi se vielä kangertaa?

Äänestä

rikkaiden lapset saa karkkia, rikkaat saa rahoillaan sikaria, tupakkaa, kallista viinaa kaikkea sitä mistä köyhä vain haaveilee nämä tuotteet on ilmeisesti valmistettukin vain rikkaita varten.köyhiltä viedään viimeisetkin tällä menolla jopa elämisen halut monelta.köyhältä kun ei niitä verotuloja kerry nyhtäskää sitten tyhjästä päättäjät

Äänestä

Ehkäpä se kangertaa juuri siksi, ettei ihan vielä tiedetä tarkkaan, miten kyseinen köyhienapu saataisiin varmuudella kerätyksi köyhiltä ihan huomaamatta takaisin.

Äänestä

Just juu, tätä kaikkea ovat suunnittelemassa vasemmisto ja SDP.

Äänestä
  • SE SATKU EI OLE RKP-LÄISILTÄ POIES.

    Äänestä

Sitä hunttia minäkin sossupummi nro.1 odotan kun kuuta nousevaa sillä onhan se kivempaa kun pläjähtää sitä mania enempi jolloin voi sijoittaa ne itsensä viihdyttämiseen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HUNTTI TÄNNE kirjoitti:

JÄTETTY VIIMEISEKSI PROPLEEMAKSI TÄLLE ILLALLE , ONKO SE LIIKAA TÄMÄN KAIKEN MUUN KUSTANNUKSELLA. EN YMMÄRRÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu