Paavo Lipponen solvaa suomalaisia jatkuvasti ruotsiksi

Lipponen on taas pitänyt puheen ruotsinkielisille ruotsiksi, jossa solvannut ja morkannut Suomea ja suomalaisia ja ylistänyt suomenruotsalaisia ja ruotsalaisia.
Lipposen käytös on osoitus että hän ei enää ole tolkuissaan, vaan päässä on alkanut viirata.
Miksi sosiaalidemokraatit hyväksyvät hänen käytöksensä?

Jos sdp hyväksyy Lipposen puheissaan harjoittaman rasismin suomea puhuvia kohtaan, on asia hyvin vakava. Missään maailmalla ei entinen pääministeri ja puhemies voi kulkea naapurimaassa haukkumassa omaa maataan ja sen kansalaisia.
Laittakaa nyt demarit se Lipponen kotihoitoon, estäkää häntä enää häpäisemästä itseään, puoluettanne ja Suomea.
9116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Totta on joka sana! Mooses on Suomen pahin MOLLAAJA. Kenneth Myntti ja Mooses on aivan saman tasoisia kusipäitä

Äänestä

Olisi mielenkiintoista lukea ne solvaukset. Mieshän on saava kohta Nobelin palkinnon. Hän on tekemään tyttäristää 100% ruotsalaisia Lucia-neitoja, vaikka hän ja lasten äiti ovat 100% suomalaisugrilaista rotua.

Äänestä
  • po. ...ONNISTUNUT tekemään...

    Äänestä

..aivan sekaisin - laskee itsensä ruotsalaisten joukkoon vaikka genniperimä on 10m sukupolven takaa - ei siis sen kummempi "ruotsalainen" kuin kuka tahansa Turpeinen.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9935112

Det finns c. 300 000 medborgare i Finland som talar svenska som modersmål och ytterligare 60 000 svenskspråkiga finländare i Sverige. Men det finns flera gånger mer finskspråkiga, som har rötter i Svenskfinland. Jag är en av dem: mina rötter går till Pojo, Österbotten och Åland, även till Sverige. Dessutom bor min äldsta dotter i Härnösand, Sverige och är gift med en svensk Bosse, en fin karl!

Helt genetiskt betyder denna tillstånd stora fördelar för den finländska nationen. Annars löper vi risken att bli isolerade och därigenom förlora vitaliteten hos befolkningen. En sådan isolering kan lätt också bli kulturell.

Det är oroveckande att det svenska språket och svenskheten har blivit föremål för populistiska, rent av högerextremistiska attacker. Olika typer av påhopp mot svenskatalande personer har även inträffat i vardagslivet. Det tycks ha blivit på något sätt acceptabelt i och med den allmänna politiska utvecklingen.

Äänestä

ikä tekee tehtäväänsä.

Äänestä

Ainakin minun kohdallani Paavo Lipponen sen teki : äänestin demarien sijasta perussuomalaisia !

Äänestä

Lippoinen on perseestä. Kokoomuksen perseennuolija. Seniili vanha torvelo jolla ei ole mitään mielipidettä, paitsi valta ja mammona. Hyi Helvetti, kaikenlaisia teidän demujen riveissä näköjään saa kannatusta. Mitä teidän päissänne liikkuu, arvoisat demariäänestäjät? Inte så mycket, antar jag.
Vittu mikä persereikä !

Äänestä

MITEN ON MAHDOLLISTA..etta suomalainen virkamies-edustaja
solvss suomalAISIA. - JOPA LEHDISSA JA JULKISESTI?

KUULOSTAA ETTA SOSSULAISISSA OLISI MAANPETTURUUDEN AINEKSIA?


..pitaapa ottaa asia esille oikeudessa.=Ei suomen sisaministerion oikeudessa..

(huom; taydellinen epaluottamuslause.)

..kalske?..voi v'--tu..

Äänestä

ARVO JOHTAJA.TULIS TUNTEA OMAN KANSAN SYVÄT RIVIT.ei oikein kuulosta normille.vanhuus ei tule yksin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


höperö kuriin kirjoitti:

Lipponen on taas pitänyt puheen ruotsinkielisille ruotsiksi, jossa solvannut ja morkannut Suomea ja suomalaisia ja ylistänyt suomenruotsalaisia ja ruotsalaisia.
Lipposen käytös on osoitus että hän ei enää ole tolkuissaan, vaan päässä on alkanut viirata.
Miksi sosiaalidemokraatit hyväksyvät hänen käytöksensä?

Jos sdp hyväksyy Lipposen puheissaan harjoittaman rasismin suomea puhuvia kohtaan, on asia hyvin vakava. Missään maailmalla ei entinen pääministeri ja puhemies voi kulkea naapurimaassa haukkumassa omaa maataan ja sen kansalaisia.
Laittakaa nyt demarit se Lipponen kotihoitoon, estäkää häntä enää häpäisemästä itseään, puoluettanne ja Suomea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu