Tämä varsinkin lahjattomien amis-taustaisten henkilöiden tapa viettää aikaansa salilla, farkut jalassa hihattomassa t-paidassa on tullut tiensä päähän.
Tulevaisuudessa saleilla voi tehdä enää kyykkyä ja maastavetoa painonnoston tempausta ja työntöä.
Suomen armeija ja fysioterapeuttiliitto kiittää muutosta kun nämä entiset penkki/hauis-pellet alkavat saada jalkanopeutta lisää josta on hyötyä sodassa ja metsästysreissuilla sekä arkipäiväisissä jutuissa kuten portaiden nousussa. Kyykyllä kokonaisvaltaisesti treenattu lihaksisto auttaa myös luuston ja nivelten kuntoa jolloin työiässä näiden henkilöiden ei tarvitse juosta yhtenään fysioterapiassa.
Olis ideaa tässä vai mitä?
Amisten suosimilta saleilta penkki ja hauistangot hel-vettiin!
ohjeistaja2
3
212
Vastaukset
- Joumään7653
Pyyh. Hauis ja pena tärkeimmät ÖNN
- ohjeistaja2
Pena hauis-pellet omaa huonon tasapainon koska painopiste nousee niillä ylöspäin ku lihakset kasautuu ylävartaloon. Grillijonossa riittää siis vain pieni sipaisu polven taa ja kaveri kaatuu.
- Pikku-A
Ei ole. Meinasitko, että ne amisviikset muka jatkaa salilla treenaamista, mikäli sitä rakasta heijari-hauista ei saa edes harjoittaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1992617
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1152301En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761638Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911139- 471058
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va491043- 99971
- 46783
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6783- 102737