Amisten suosimilta saleilta penkki ja hauistangot hel-vettiin!

ohjeistaja2

Tämä varsinkin lahjattomien amis-taustaisten henkilöiden tapa viettää aikaansa salilla, farkut jalassa hihattomassa t-paidassa on tullut tiensä päähän.

Tulevaisuudessa saleilla voi tehdä enää kyykkyä ja maastavetoa painonnoston tempausta ja työntöä.

Suomen armeija ja fysioterapeuttiliitto kiittää muutosta kun nämä entiset penkki/hauis-pellet alkavat saada jalkanopeutta lisää josta on hyötyä sodassa ja metsästysreissuilla sekä arkipäiväisissä jutuissa kuten portaiden nousussa. Kyykyllä kokonaisvaltaisesti treenattu lihaksisto auttaa myös luuston ja nivelten kuntoa jolloin työiässä näiden henkilöiden ei tarvitse juosta yhtenään fysioterapiassa.


Olis ideaa tässä vai mitä?

3

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joumään7653

      Pyyh. Hauis ja pena tärkeimmät ÖNN

      • ohjeistaja2

        Pena hauis-pellet omaa huonon tasapainon koska painopiste nousee niillä ylöspäin ku lihakset kasautuu ylävartaloon. Grillijonossa riittää siis vain pieni sipaisu polven taa ja kaveri kaatuu.


    • Pikku-A

      Ei ole. Meinasitko, että ne amisviikset muka jatkaa salilla treenaamista, mikäli sitä rakasta heijari-hauista ei saa edes harjoittaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2617
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      115
      2301
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1638
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1139
    5. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1058
    6. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      49
      1043
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      971
    8. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      783
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      783
    10. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      737
    Aihe