Katainen valehteli, että palkasaajien verotus alenee uuden hallitusohjelman mukaan.
Päinvastoin ...verotus kiristryy.
Miten tuommoinen valehteleva liero voi olla pääministeri ?????
Saihan Jäätteenmäkikin potkut pääministerin tehtävistä valehtelun takia.
Mikä oikeus tuolla Lierolla on valehteluun
Päinvastoin ...verotus kiristryy.
Miten tuommoinen valehteleva liero voi olla pääministeri ?????
Saihan Jäätteenmäkikin potkut pääministerin tehtävistä valehtelun takia.
Mikä oikeus tuolla Lierolla on valehteluun
Vastaukset 13
Vanhimmat
Aina kun kok on hallituksessa.... niin maan talous joutuu syöksykierteeseen ja tuloerot kasvaa.
Kuka hullu äänestää tuota lieroporukkaa....joka syytää veronmaksajien rahoja minna sattuu. ????
Ei voi olla totta, että kansasta 20% on miljonäärejä.
Vertaan tätä lukua vaalitulokseen, jossa kok kannatus oli n. 20%
Paitsi että 30 % jätti äänensä käyttämätttä, koska sopivaa puoluetta ei ollut vaaleissa!
Kokomustien kannatus 14 % ei 20%. Tienkinsiihen sisältyy perinteiseksi muodostunut vaalipetos. Mitä muuta voi odottaa Suomen suurimmalta rikollisryhmältä?
Mistä tietää, että poliitikko valehtelee?
on minusta turha edes odottaa kenenkään parantavan kansalaisten oloa, kyse on siitä kuka huonontaa sitä vähiten.
Joo ei kiristy vaikka palkkaverotukseen ei puututa niin muut verot kyllä pitää siitä huolen,että palkansaaja jää miinukselle:DDDDDDDD
Mieluummin veroja kuin lainaa - ja maksat sen lainan veroilla.
Suomi on perikadossa kokoomusjohtoisen hallituskuden loputtua. Ei siinä tartte mikään ennustaja eukko olla.
Helvetinmoinen pyrkimys oli päästä pääministeriksi, toivottavasti tuo hallitus kaatuu mahdottomuuteensa. Vai onko Suomi yhdenpuolueen maa?
Täys konna tuo katainen ketale. Kehuu kuika palkansaajien verotus ei nouse. Sitten leikkaa kunnilta pitkät rahat pois. Kunnat nostaa veroäyriä, tai ottaa lainaa ja nostaa veroja lainan maksuun pienellä viiveellä. Pääministeri naureskelee ja kasaa irtopisteet
Katainen siis edelleen kirjoilla siilinjärvellä ? Jossain luki sellaista. Eli etuuksia enemmän? Muistaakseni laittoi kirjat espooseen kun oli ehdokkaana mutta vient kirjat takaisin? Jos noin on , on melkoista kieroilua.
Ihmetyttää .....kuka äänestää kok........Onkohan vaalituloksia peukaloitu.????
Kokoomuksen taktiikka on selkeä. Riistä kansaa 4 osaa 5 tä ja anna ryöstetyt rahat tälle 1 viidesosalle. Saat aina 20 % äänistä.
Että sellainen käännetty robin hoot.
Mikäs mekkala täällä taas on? Valtiovarainministeri se oli, joka tuhosi suomen, vei rahat ulkomaille ja matkusti Siilinjärvelle kansan kustannuksella!
Onkos nuo hommat siirretty nyt pääministerille?
Luulin että Jutta alkaa hoitaa raha-asioitamme ihan yksin itsekseen. Kuten edellinenkin vvministeri!