Bussikuskin ikä suuri salaisuus

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/06/1348332/humppilan-kuolonkolarin-syy-selvisi

Totutusti liikenneonnettomuuksien yhteydessä on useimmiten mainittu kuskien iät, nyt iän ilmoittamista kierretään kuin kissa kuumaa puuroa.
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisiko sisälukutaidossa parantamisen varaa?

Linja-auton kuljettajana toiminut 45-vuotias Satakunnasta kotoisin oleva mies löytyi menehtyneenä autosta.

Äänestä

Sanomalehdet eivät julkaisseet ikää ennenkuin maikkari sen teki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


100v:t kuskeiksi kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/06/1348332/humppilan-kuolonkolarin-syy-selvisi

Totutusti liikenneonnettomuuksien yhteydessä on useimmiten mainittu kuskien iät, nyt iän ilmoittamista kierretään kuin kissa kuumaa puuroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu