IVANOFFIN INHIMILLINEN VIRHEKÖ?

Late Lapista.

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/06/ministeri_petroskoin_lento-onnettomuus_johtui_lentajan_virheesta_2676773.html

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/06/petroskoin_lentokoneturman_uhriluku_kasvoi_yhdella_2679553.html

Venäjän apupässi Sergei Ivanov väittää jotta lentoturma johtui lentäjän inhimillisestä virheestä??
Silminnäkijä sanoo kuitenkin jotta kone tuli TULIPALLONA alas, sytyttikös lentäjä inhimillisestä virheestä johtuen koneensa JO ILMASSA TULEEN?
Puttiini on lähdössä ulkomaille tekemään Iljushin kauppoja, johtuukos apupässin ihmeelliset lausunnot juuri tuosta syystä??
Se on villi maa tuo entisten sosiiaalisten neuvostotasavaltojen liiton raunioille perustettu Venäjä, siellä ovat lausunnot mitä ovat, ja määrätyistä tahoista uutisoineen TV toimittajat, poistetaan muonavahvuudesta LOPULLISESTI !

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/06/televisiotoimittaja_puukotettiin_kuoliaaksi_venajalla_2679549.html



Late Lapista. SSSS Ry!

12

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äimän käki

      Kone räjähtii vasta maassa, sitä ennen eräs mitään pelkäämätön mies ennätti pelastaa koneesta useita henkilöitä.
      Tietolähde: TV-uutiset, YLE.

    • Late Lapista.

      TV;ssä haastateltu Venäläinen silminnäkijä sanoi jotta, ensin kuului kova pamaus, ja sitten kone tuli alas TULIPALLONA !


      Late Lapista. SSSS Ry !

      • Katsoin minäkin.

        Ei kertonut. Valehtelet S I K A !


    • TietoMies-1

      Tuossa on varmasti suomalais-toimittajan väärinymmärrys. Paikalla ollut näkijä kertoi nähneensä tulipallon(ei että tulipallo tippui) Tulipallo syntyi, kun osa polttoaineesta rähjähti maassa. Vai osuiko kone sittenkin voimalinjaan.

      Jätä sinä lapinsika, tutkimukset asiantuntijoille, sinusta kun ei ole kuin rikolliseen toimintaan. Kuten talojen räjäytyksiin ja pedofiliaan.

      • Late Lapista.

        Tiistai illan uutislähetyksessä haastatellut Venäläinen silmin näkijä kertoi, jotta ensinnä kuului kova pamaus, ja sitten kone tuli tulipallona alas !


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • ,.,..,.,

      Kertoi, että näkyi tulipallo. Ei kertonut, että tulipallo tuli alas? Noin muistelen, mutta onhan se kaiketi nauhoitetuissa uutisissa?

      Laita linkki, niin katsotaan. Saattoihan se törmätä voimalinjaankin.

      Koneet ei yleensä syty ilmassa, ilman jotakin ulkoista syytä. Moottori voi leimahtaa, mutta ne saadaan sammumaan. Voihan siellä olla tsetseenisissin pommikin.

      • Late Lapista.

        Kukas takaa, jotta tuossa koneessa ei ollut jotakin ulkoista syytä??


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • Ple!

      Sanoivat, että lensi voimalinjaan!
      Jos lentää voimalinjaan, niin eihän siinä pitäis mitään tapahtua!?

      • Aivan. Sehän ei tuo Late liikenteessäkään huomaa kaikkia merkkejä, tai tolppia, joten uutisistakin vain osan ja sitten rientää päätäpahkaa tänne räksyttämään niin kuin vauhkoontunut ajokoira.


      • Ei tetenkään

        Onhan junat ja ratikatkin kiinni sähkölinjoissa, miks ei siis lentokone. Lisää potkua vain, luulisin...


    • veli-antti

      Oliko muuten siinä konessa tämä Hodorkovski vai toimitetaanko hänet Karjalaan muilla kulkuneuvoilla?

    • Late Lapista.

      Saattoi siinä olla puttiinille epämieluisia reporttereitakin !
      Niillähän on paha tapa poistua muonavahvuudesta, ja uutisoinnistaan !


      Late Lapista. SSSS Ry!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4028
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2891
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      844
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe