__kysellään tiukasti mitä meinaat tehdä silloin? Juhannusviikonloppu ei juuri eroa tavallisesta, muuten kuin, että hukkuneita on normaalia enemmän ja erilaisia tulia poltellaan järvenrannoilla.
-Kysynkin nyt, mitä meinaatte tehdä juhannuksen jälkeen? Itse aloitan silloin varsinaisen lomailun ja tuo tuleva viikonloppu on vain lähtökuoppien kaivelemista... (--,O)
Cindy siinä lauleleepi....
http://www.youtube.com/watch?v=SlykYu5QOkM
--
-mukavaa illan jatkoa...
-Kysynkin nyt, mitä meinaatte tehdä juhannuksen jälkeen? Itse aloitan silloin varsinaisen lomailun ja tuo tuleva viikonloppu on vain lähtökuoppien kaivelemista... (--,O)
Cindy siinä lauleleepi....
http://www.youtube.com/watch?v=SlykYu5QOkM
--
-mukavaa illan jatkoa...
Vastaukset 32
Vanhimmat
Taitaapi tulla rauhallinen juhannus. Minua ei oikein huvita hukkua sepalus auki. Luulen että menen siskolle kylään, ja jos on hyvä ilma, voidaan grillailla. Muuten laitetaan sisällä ruokaa ja voidaan hillitysti kallistaa lasia. Ei minua ole enää vuosiin kiinnostanut nuo räyhäjuhlat.
Samma på hääräilen. Jotakin rästejä voisi tehdä poies kun en sittenkään matkusta mihinkään. Juhannuksen jälkeen ajattelin tehdä töitä niin hulluna, että tarvitsee sankon kun hiki lentää:)
Elokuun alussa heittäydyn oloneuvokseksi...no en ainakaan sohvalle. Katsoo sitten mihin simmarit ja tennarit näyttää:)
Juu...kyllä hävettäs kun hukkus sepalus auki.........minullakin yhdet farkut mistä aina aukeaa vetskari......No ..veneilemään ja uimaan lähtöä hillitsee kylmempi sää....näin se on ollut
No ei tarvi miettiä Juhannusta kun on meno häihin silloin.
Juhannuksen jälkeen työt jatkuu lomaan asti.
Toivotaan että ei kovin montaa hukkumista tulisi tänä Juhannuksena tai ei
yhtään.
Minä olin kerran juhannushäissä....mutta vain yhden kerran elämäni aikana.;)
Ja mää olin...enpä muistakkaan enää. Varmaan aikas sahdeissa:)
Olitko se sä se sulho?;)) Kun en enää muista, siitä on niin kauan aikaa jo, mutta aattona se oli eräänä juhannuksena.;))
No ihan samaa mitä muuloinkin,,, nautin kaikissa muodoissa elämän antimista, ja hyvien ystävien seurasta piilopirtilla ;o))), siis ei mitään poikkeavaa,,,
Mää oon kotona ja juon kaljaa. Paljon. Tai sitte mä oon jossain muualla enkä juo niin paljon. Kaljaa.
Mut siitähän ei ollukaan kysymys vaan juhannuksen jälkeisestä elämästä; mää en tee mitään. Kuukauteen. Ehkä oon kotona ja juon kaljaa. Välillä. Välillä en oo kotona enkä juo kovin paljon. Kaljaa.
Äläs valehtele siellä.;) Sinä raivoraitis, et kyllä ainakaan kaljaa juo.;)
Kyllä, me pysytään vesilinjalla tämäkin juhannus ja syödään porkkanoita ja omenoita, hyvin terveellistä elämää juunou.;)
Muistakin käydä kirkossa sitten.:)
Öööö-öh.. ookei. Sillai me tehdään. En ainakaan kaljaa juo. En ainakaan paljoo. Porkkanamehua. Juon. Korkeintaan.
Moneltas ne kirkonmenot alkaa? Et tiedän myöhästyä..;)
Juhannuksenako kirkonmenot?,,, no ei moneltakaan, kaits,,, en ainakaan mee,,, menee hyvä juhla piloille, jos vielä kirkkoon meen,,, niin toisilta menee piloille, ei multa ;o))),,,
Sunnuntaina klo 9.55 istut kotona, tuolissa tai sohvalla. Telkkukin lähettää kirkonmenomeininkejä...pitääpä tarkistaa...kyllä lauantaina klo 10.00 Jumalanpalvelus = kolmen vartin kirkko. Ja silloin kolmen vartin pullo pitää olla piilossa. Puolikkaasta saa juoda.
Ai jahas,,, sitäkös se kolmenvartin kirkko onki,,, ja mä olen luullu et pitää ottaa se kolmevarttinen sinä aikana,,, No täähän oli kun raittiusisku,,, puolikkaan otanki vaan seuraavalla kerralla ;o))),,,
Lehdestä luin, en olisi uskonut muuten. Kolmen vartin kirkko. Silloin kirkossakin saa ehtoollisen niin kolmen vartin juominen on kiellettyä:)
-Two beer, or not two beer?
-Ainainen ongelma? Miten päättää tuollainen loma yhtälö?
-Ratkaisu: Lisäät nollan perään. Tiu olutta ja sillai, eikä tartte enää arpoa..;-))
No niitten jälkeen ei tartte kyllä paljon muutakaan;) Paitti pesuvadin sängyn viereen.
-Ok, malttia tarvitaan, kun alkaa lomailemaan.. Ekana iltana pitää tyytyä yhteen koppaan.. Vois sitten lisätä kopalla päivässä vaikeusastetta.. ,-/)
Aivan, harjoitus tekee.. mitä se oli?
Jo tässävaiheessa kun meillä kahdella on 1 (lue yksi) työpäivä jäljellä, voisimme aloittaa varovaisella mielikuvaharjoituksella.
Kloks, psiih, kluk kluk.. ja silleen;)
No nyt pitää sanoa, jotta ei mitään tietoa, vaikka yleensä tiedän kaiken.;D
Kyllä se varmaankin aamuyön tunteina on se luento siellä kirkossa.;)
Onko elämää juhannuksen jälkeen vai ei?;))
Se näkee sitten...jos ei polta itteään saunassa tai kokossa...niin näillä näkymillä en meinaa, vaan yksinkertaisesti menen töihin kuten ennenkin.;)
Kellä on, kellä ei,, ei ainakaan niillä jokka ei oo muistanu etteivät osakkaan kännissä uida,,,
Normi kuviothan ne jatkumona on,,, taistelua leivästä, ja omasta hyvinvoinnista ;o))),,,
Näin teemme. Mennään töihin niin säästytään syntiin lankeemusten uhkalta:) Ai niin, mitäs syntiä sitä voisi tehdä juhannuksena? Polttaa naapurin kokko ennen kuin se itse ehtii:)
Ei se syntiä oo, se on vaan jäynä ;o))),,,
Niin taitaa ollakin päivitettynä nykyaikaan. Vanhan testamentin kristilliseen aikaan se oli varmastikin syntiä, myös jäynät. Etenkin kristilliset mummit olivat sitä mieltä, että mihinkään rienauksiin ei saanut lähteä, kuten juhannus tulille.
???
Terveet tekee töitä. Sinut kustantaa sossu.
juuri noin se on, tuo onneton reppana ei osaa edes töitä tehdä ja juuri hän se täällä roikkuu kellon ympäri kyttäämässä, joku vakkari käy kirjoittamassa muutaman sanan, niin tuon henkinen mielenterveys(jota sillä ei ole ollenkaan) järkkyy taas pahoin. Mistä noita katkeria ihmisiä oikein siunaantuu?
Ja ennenkaikkea; miks tonkin oli pakko seurata meitä tänne? Lilluttelis nyt vaan tyytyväisenä siinä huuhaaksi kutsutussa paskalammikossa joka me niille jätettiin..
Taitaa olla orpo olo, kun joutuu yksin siellä paskaansa hämmentämään ja kaikki normaalit tulivat tänne.;))
Mutta, sitä saa mitä tilaa.;)
Mädäntykööt vaikka helvetissä tuollainen kaheli.;)
Jep saivat ikioman palstan kun sitä halusivat JA KAS KUMMAA, eivät ole tyytyväisiä siihenkään:) On se niin väärin :(
Juhannus on vain nimi, jonka ihmiset on antaneet viikonlopulle, kuten viikonloppukin on ihmisen keksintöä. Siis, miksi tosiaankaan täytyisi hohkata?
Vedän pään täyteen.