Koti, kirkko ja isänmaa

Aikaisemmin kansan enemmistö puolusti itsenäistä Suomea.
Nyt vain soinilaisten osalta voi käyttää entistä kokoomuksen vaalislougania: koti, kirkko ja isänmaa.
Kokoomus on täysin syönyt nuo sanansa ja aatteensa ja myynyt maan suurpääomalle sekä lähtenyt pakanallistn vapaamuurareiden kyytiin maailmandiktatuuria luomaan.
Kokoomus on itsekkäiden huijareiden puolue.
Miksi sillä on niinkin suuri kannatus?
Sitä on vaikea ymmärtää.
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin, ja ovathan kokoomuksen kelkassa myös muut isommat puolueet.
Pian maa on jakautunut kahtia: soinilaiset vastaan isänmaan petturit.

Äänestä

Minulla on jo tätä henkilökohtaista historiaa Suomesta 30 -luvulta saakka ja voin aivan rehellisesti sanoa, että nykyiset EU:n ajat vaikuttaa paljon samalta, kuin loppuvaiheen keisarivallan aikaiset ajat, jolloin Bobrikoff yritti alistaa Suomea oikein kunnolla. Suomen järvimaisemat, puhdas luonto ja sen yritteliään kansan tuottamat hedelmät ovat aina olleet haluttua tavaraa.
EU näkee Suomen aivan samalla tavalla, kuin silloinen keisarivalta näki.
Rikkaille satraapeille EU:ssa pitää turvata loistavat olot, vaikka muuten menisi kuinka huonosti tahansa ja Suomi alkaa olla niitä harvoja maita, joissa on vielä lypsettävää.
Täytyyhän hommassa olla jotain oikein pahasti vialla, kun ihmisille yleensä tulee tällaisia tuntemuksia. Kyllä me kaikki haluaisimme elää turvattua ja tulevaisuudenkin kannalta toivorikasta elämää, mutta nykyinen meno ei anna siihen oikeita eväitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokoomus kirjoitti:

Aikaisemmin kansan enemmistö puolusti itsenäistä Suomea.
Nyt vain soinilaisten osalta voi käyttää entistä kokoomuksen vaalislougania: koti, kirkko ja isänmaa.
Kokoomus on täysin syönyt nuo sanansa ja aatteensa ja myynyt maan suurpääomalle sekä lähtenyt pakanallistn vapaamuurareiden kyytiin maailmandiktatuuria luomaan.
Kokoomus on itsekkäiden huijareiden puolue.
Miksi sillä on niinkin suuri kannatus?
Sitä on vaikea ymmärtää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu