Taas on kuollut herännyt henkiin.

Voi voi...

Kazanissa Venäjällä 49-vuotiaan naisen hautajaiset saivat erikoisen käänteen. Fagilyu Mukhametzyanov oli lääkäreiden mukaan menehtynyt sydänkohtaukseen ja hänet oli laitettu arkkuun hautajaisia varten.

Kun hautajaisvieraat olivat kokoontuneet avoimen arkun äärelle, nainen heräsi ja avasi silmänsä järkyttyneiden vieraiden edessä. Kun nainen tajusi olevansa omissa hautajaisissaa, hän sai uuden sydänkohtauksen ja menehtyi matkalla sairaalaan.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/06/1351991/nainen-herasi-henkiin-omissa-hautajaisissaan---kuoli-shokkiin

2

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Punainen orava

      Suomessa ei vastaava tapaus ole millään mahdollista.
      Nykyään tehdään ruumiinavaus jokaiselle ja tieto kuolinsyystä annetaan ainoastaan perheen aviopuolisolle ja heidän lapsilleen, ei veljille.
      Eli kun 68-vuotiaallekin tehdään ruumiinavaus, niin se tehdään myös 49- vuotiaalle.
      Ruumiinavauksen jälkeen ei ole mahdollista, että ihminen heräisi arkussa ollessan, koska elintärkeitä elimiä on ruumiinavauksessa irroitettu tutkimusta varten ja muutenkin ihminen olisi elinkelvoton ruumiinavauksen jälkeen.
      Ilmeiseti Venäjällä ei tehdä kuolinsyytutkimuksia ollenkaan, eikä tutkita tarkemmin onko ihminen esim. koomassa.
      Kyllä se sydän on toiminut, ei muuten voi herätä henkiin.
      Lääkärit ovat siellä julistaneet ihmisen kuolleeksi ilman tutkimuksia.

      • Suomessa on

        tapahtunut viimeisten 50 vuoden aikana 5 tapausta, joissa täysin varmasti ja ehdottomasti kliinisesti kuolleeksi todettu ja todistettu ihminen on herännyt kuolleista ilman ymmärrettävää syytä, viimeksi pari vuotta sitten. Ruumiinavaus tehdään ainoastaan silloin, kun kuolinsyyn yhteydessä epäillään rikosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4794
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3932
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3830
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      116
      2239
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1356
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1278
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      165
      1264
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      524
      1118
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    Aihe