lupamaksuja, kun kaikki näkyy ja kuuluu netistäkin. Itse en omaa kuin suuremman näytön tähän "läppäriini" joten ja kun jos haluan maksullisia kanavia maksaa, niin lienee oma asiani, ja niitähän voin myös katsella, kun haluan, mutta eiköhän kohta näillekin keksitä oma versio jostain lisämaksuista.
Miksi turhaan maksella Ylen teeveen
Ylepuuhaa
770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sama juttu mullakin. Parisen tunnin viiveellä voin katsella vaikka koko huomentasuomen kaikkikeen, tai aikaisemmin osan uutisista yms.
Reaaliajassakin:
http://www.anywheretv.fi/Default.aspx
Juu mainostakaa ja ilkukaan nyt vaan, kyllä noita mustapuhuvia tarpeeksi on, jotka kokee oikeudekseen saada joka taloudesta 250 / vuosi tuloista jota asunnon päämies hankkii.
Tuollaisesta leuhkimisesta tulee mieleen muna-Jussit, jotka roikottavat muniaan muiden nähtävillä, eikä ota sittenkään eteen. No ei munassa mitään erityistä ole keskiverto kaikin puolin.
Suomessa vasemmassa lahkeessaan niitä on 2 638 416.
K-merkinnät elokuvissa aina, pikkuveljeä ärsytti pienenä kun ei voi katsoa jos on ohjelmissa K-merkki.
Se keksi sitten että miksi ei laiteta K-K merkintää, "Kielletty Kaikilta", kukaan ei saa sitten katsoa, jota elokuvan tekijät varmasti rakastaisivat.
Sain kerran sakot kun en maksanut tv-lupaa ja jouduin maksamaan sitten jälkikäteen.
Vielä jouduin poliisikuulusteluunkin.
Itse jouduin 5 vuodeksi siperiaan. Tv-kyylä lähetti karjavaunussa kun ei ollut lupaa.
Miksi yleensä pitäisi maksaa lupamaksuja? Hyvin näkyy ilman lupaakin.