Ketkään ei ole yhtä rasittavia ihmisiä

Raipe Raahesta

kuin nämä ropellipäiset salaliittoteoria hörhöt. Voi jumalan pyssyt sentään, että osaa olla säälittävää sakkia.
WTC iskut oli USA:n itsensä tekemiä.
Afganistanin sota on käynnissä tulevan kaasuputken takia.
USA:n hallitus tappoi John F Kennedyn
Ja vaikka mitä vielä lisäksi. En jaksa edes luetella.
Kulkeekohan ne kotonaan jotkin foliohatut päässään maadoitettuna persreijästä jollakin kuparianodilla että marsilaiset eivät voi lukea huulilta, jotka ovat yhteistyössä valkoisen talon kanssa, jonka isäntä on keinotekoisesti luotu vakoojarobotti.

26

167

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selitäpäs Estonia

      Entäs Estonia? Sen luukussahan oli pommin jäljet. Ei se voinut lähteä aallokossa irti sillä sen rakenteet oli suunniteltu kestämään Itämeren olosuhteet mennen tullen.. Siitä on ollut elokuva tekeillä ja homma perustuu siihen faktaan, että venäläisiä huipputeknologia-aseita kuljettanut alus upotettiin CIA:n tai jonkun terroristijärjestön toimesta, ettei mitään vakavampaa olisi päässyt sattumaan. Maantereelle päästyään ne aseet olisivat olleet liian suuri uhka länsimaiselle sivilisaattiolle ja sen Bildbergiläiselle rahavallan imperiumille. Asian tutkinta on kuitenkin lopetettu asian arkaluontoisuuden ja useuden uhrien vuoksi.

      • ...---... ...---...

        Hei älä jaksa. Pliiiiiiiiiisss.


      • Salaliitot pötyä

        Älä nyt viitsi: Estoniaa ei oltu edes suunniteltu avomeriliikenteeseen. Sitäpaitsi: Useampi riippumaton tutkijaryhmä ei ole löytänyt mitään pommiin viittaavaa. Käyppä katsomassa sitä keulaporttia/visiiriä, niin siinä näkyy selvästi, kuinka materiaali lukkojen kohdalla oli ihan niin p....leen ohut. Tavallinen mies olis rautakangella vääntänyt sellasen hajalle.
        Mee sä kuule salaliittoteorioinesi mammasi helmaan etsimään uusia liitoksia...


    • No..

      kun on hullu niin on hullu, ja sille ei mitään voi. Valitettavasti internetin huonoihin ominaisuuksiin kuuluu myös vainoharhaisten ja mielisairaiden viestien julkaiseminen, vaikka tuollaiset ovatkin hämärän tuolla puolella.
      Sairaan pään sisällä kun voi syntyä mitä tahansa mistä aiheesta tahansa, ja mikään mahti maailmassa ei kykene todistamaan hullulle itselleen hänen olevan väärässä. Jos edes yrität, niin kuulut samaan joukkoon muiden vainolaisten kanssa...

      • keisari_kateinen

        totta viserrät. maailma olisi paljon parempi paikka, jos edelleen kaikki tieto tulisi suoraan jalostettuna punamedian YLEnannin kautta. ei tarvitsisi kenenkään vaivata päätään ajattelemisella.


    • ja kaikki

      haluaa maailman rauhaa. tynnyrissä ei ole mitään pahaa olemassa. Se on hyvä elää tiedottoman onnellisena.

    • Äsgettäin

      Joo näinhän 911 kävi.
      Terroristit saivat pidettyä koko USAn lentoliikenteen maassa noin 45 minuuttia silloin, kun iskivät WTC torneihin.
      Tosin kävivät sitä ennen laittamassa kasapanokset noihin kolmeen pilvenpiirtäjään ikäänkuin varmistaen että ne varmasti sortuvat.
      Terroristeillä täytyi olla enemmän tietoa rakenteista ja rakentamisesta, kuin tuhansilla arkkitehdeillä, jotka ovat sitä mieltä ettei se ollut mahdollista rojauttaa alas näitä taloja lentokoneilla, sekä WTC7 ns. hipasusta.
      Pentagonista ei löytynyt edes lentokonetta tai mitään merkkejä koko lentokoneesta.
      Sielläkin missä lentokone tipahti pellolle, niin oli vain kuoppa ilman lentokoneesta tullutta romua.
      Täytyy sanoa että hyvin iso organisaatio heillä on täytynyt olla, kun saivat tehtyä nämä ettei Yhdysvaltaen hallitus huomannut sitäkään, kun koko ilmaliikenne komennettiin alas ja ilmapuolustus oli myös maassa.
      Entä kaiken sen jälkeen ei kuulunut oikeastaan mitää.
      Mihin hajosi se suuri organisaatio joka tekee mitä tahtoo?
      Pelkiksi sanoiksiko median huulilla???

    • Buy their lies

      JFK sanoi että maailma on täynnä salaliittoja. Mites hänelle kävikään? Salamurhattiin.

      Hurjimmat salaliittoteoriat vaikuttavat kyllä aivan tyhmiltä. Mutta esim. WTC tornien iskussa on outoja asioita paljon, mitkä on lakaistu äkkiä piiloon. Mm. WTC7 rakennuksen räjäytys on yksi outo asia.

      "Architects & Engineers for 9/11 Truth" on ihan mielenkiintoinen sivusto...

    • Adebe
    • öoua

      Hyvä kun tästäkin asiasta puhutaan vielä, kun näyttää miten ovat ihmiset olleet herkkäuskoisia julkiseen valheeseen.

    • Kuka vaan.,.,.

      HAKEUTUKAA HOITOON KOKO SAKKI ! Uskomatonta paskaa sitä voi ihmisen mielessä liikkua. Minkä tahansa asian voi todistaa vaikka kymmenellä eri tavalla jos sille tielle lähdetään.

    • foliopipo oon

      Yhä useampi asiantuntija on liittynyt joukkoon joka ei pidä mahdollisena ulkopuolisten tekemää wtc iskua.

      Yksi ydinkysymyksistä on se, miksi koko yhdysvaltain lentokalustolle annettiin määräys pysyä maassa H-hetkellä. Se määräys ei ole huuhaata eikä foliota vaan kirjattuna löytyvä käsky.

      Pentagonista ei löytynyt yhtään osaa minkäänsortin lentokoneesta eli se haihtui törmäyksessä minkä hyvin harva uskoo.

      Wtc seiska sortui vaikka siihen ei osunut mikään.

      Irakin öljy on nyt jenkkiomisuksessa.

      Jenkit vain kopsasivat venakkojen strategian. Ensin kolme kerrostaloa nurin ja jo siinä vaiheessa oli sotakalusto matkalla Tsetseniaan.

      Eivät nämä ole mitään salaliittoteorioita vaan salaliittoja joita on tunnettu kautta aikojen. Suomelle lähinnä sydäntä lienevät ns. Mainilan laukaukset jota opetettiin suomen kouluissa historiallisena faktana kunnes venäjä myönsi ne joutaviksi.

      Kennedyjen murhat eivät nekään ole mitään itsestäänselvyyksiä, hörhöjen tekosia. Toisen "murhaaja" tuotiin esiin tapettavaksi ja asia oli sillä kuitattu. Toisen murhaa ei edes kunnolla tutkittu. Kennedyt olivat liian rehellisiä saadakseen elää.

      Tietysti se tuntuu taviksesta joka ajattelee kuten taviksen käsketään ajatella aivan hurjalta foliopipojen melskaamiselta mutta jo nyt jenkeissä on suuri määrä erilaisia (foliohattuisia) asiantuntijoita jotka ovat varmoja kyseessä olleen sisäinen isku ja tie Irakiin.

      Itseäni kiinnostaa ehkä eniten se, miksi juuri iskuhetkellä komennettiin koko lentokalusto pysymään maassa. Sellaista määräystä ei ennen eikä sen jälkeen ole annettu. Miksi wtc7 sortui kuin korttitalo myöhemmin vaikka siihen ei osunut yhtään mitään. Miksi yhtään osaa mistään lentokoneesta ei löytynyt Pentagonista.

      On olemassa virallinen totuus mutta toisinaan myös epävirallinen.

    • Minä-,.

      Totta töriset. Se on varmaan se sama typeryysgeeni joka tekee ihmisestä uskovaisen. Maailkmassa on todella paljon säälittävän pienellä aivokapasiteetilla varustettuja ihmisiä.

      • Minä-,.

        Piti vielä sanoa, että jenkeissä salaliittoteoriat on miljoona busines ja siksi sellaisia sepitetään kaikesta mistä vain ikinä pystyy.


      • ..ja minä
        Minä-,. kirjoitti:

        Piti vielä sanoa, että jenkeissä salaliittoteoriat on miljoona busines ja siksi sellaisia sepitetään kaikesta mistä vain ikinä pystyy.

        No kerroppa muutama esimerkki ensialkuun jotta päästään jyvälle ajatuksenjuoksustasi noin laajemmin?


      • Minä-,.
        ..ja minä kirjoitti:

        No kerroppa muutama esimerkki ensialkuun jotta päästään jyvälle ajatuksenjuoksustasi noin laajemmin?

        Marilyn Monroe murhattiin koska tiesi liikaa.
        WTC iskut ja koko 9/11 stoori.
        Muuttolintuja käytetään bioaseina tuhoamaan kansoja.
        Jäätteenmäen Irak-skandaali vain jäävuoren huippu.
        Prinsessa Diana murhattiin.
        Pyhää Graalin maljaa vartioi salaseura.
        Kuumatkat lavastettiin.
        Titanicin upotti saksalaisen sukellusveneen ampuma torpedo.
        Estonia upotettiin.
        Presidentti John F. Kennedyn murha.
        Olof Palmen murha.

        Olisiko tässä alkajaisiksi.


    • veli-antti

      Yhtä uskottavia ovat nuo salaliittoteoriat kuin Kataisen selitykset niistä skenaarioista joka meitä uhkaa ellei totella mitä hän sanoo EU:n taloudesta ja ellei tehdä siten kuin hallitus on päättänyt. Annetaan siis rahat sen kummemmin takaisin saatavuutta varmistamatta.

      • totta töriset..

        Antti-Veli on pitkälti oikeassa skenaarioista jotka "uhkaavat" meitä jos emme rahoita miljardeilla yhä suurempaa joukkoa eu.maita. Suomella ei ole edes varaa rahoittaa yhdenkään maan pankkeja mutta niin tuo hikiotsainen nuorimies vain väittää.

        Toistan vielä, että "kriisimaiden" avustamisessa on kysymys vain ja ainoastaan ko. maiden pankkien ja sitäkautta sijoittajien etujen turvaamisesta. Tavis kansalainen ei hyödy miljardeista riisipussin vertaa vaan sekin häneltä puolitetaan.

        Tämäkin on tavallaan salaliitto. Ei suomen media kerro, eikä myöskään katainen, että rahat on tarkoitettu pankeille ja sijoittajille.. kun taas tavikselta pitää noiden miljardien vuoksi ottaa loputkin pois.


    • ...............

      Sinä olet säälittävä PASKA!

    • Pärnä

      Kaikki ne jotka uskovat ns. viralliseen lausuntoon WTC tornien osalta ovat aivopestyjä.
      Eivätkä ne jotka eivät usko ns. viralliseen kantaan.

      • Hegoilla

        Toi on totta.
        Samat tyypit varmaan uskovat siihenkin että Maapallon lämpeneminen johtuu ihmisten tekemisistä.
        HeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHe
        HeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHe
        HeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHeHe
        HeHeHeHeHe...................


    • Läheltä liippasi

      Ajatelkaas - Olof Palme oli Ruotsin PÄÄMISNISTERI vuonna -86. Silti hänen murhansa on edelleen ratkaisematon. Kyse oli poliittisesta murhasta ja paremman puutteessa tai pikemminkin uskalluksen puutteen vuoksi pikkurikollinen Petterson pistettiin vankilaan. Olof palme oli Ruotsalaista yläluokkaa, isänsä liikemies, äitinsä ulkomaista sukujuurta. Elettiin kylmän sodan loppuaikoja... joillakin suomalaisilla poliitikoilla voisi olla asiasta tietoja....

      • Raipe Raahesta

        Kyse ei ollut poliittisesta murhasta. Christer Pettersson ampui Olof Palmeen. Se on varma. Christer Pettersson jopa itse tunnusti teon kun sitä häneltä kysyttiin. Häneltä kysyttiin tuttavapiireissä. " tapoitko sinä Olof Palmeen? " Tähän Christer Pettersson oli vastannut, että "totta hellvetissä minä tapoin, mutta väärän miehen".

        Christer Petterssonilla oli huomattavia saatavia eräältä rikoskumppaniltaan joka oli tehnyt ns, oharit. Christer Pettersson sai vihjeen, että rikoskumppani on tänään elokuvissa tietyssä teatterissa. Christer Pettersson meni hyviin asemiin elokuvateatterin edustalle josta saattoi nähdä teatterista poistuvat ihmiset. Kun teatteri sittemin purki yleisön kadulle, Christer Pettersson huomasi rikoskumppaninsa tulevan ulos, ja tähtäsi aseella ja ampui.

        Kaikeksi epäonneksi uhri oli Olof Palme, ja vain siksi, että tämä muistutti Christer Petterssonin rikoskumppania erehdyttävästi niin ulkonäöltään kuin kävelytyyliltään. Kun asia valkeni Christer Petterssonille, hänen tuttaviensa mukaan hän murtui täydellisesti koska vasta siinä vaiheessa tajusi, että oli ampunut Olof Palmeen. Tämän hän kertoi usealle ystävälleen.

        Kysymys on vain siitä, että Ruotsin poliisilla ei ollut riittävästi näyttöä siitä, että Christer Pettersson olisi ollut murhaaja. Kysymys ei ollut mistään poliittisesta murhasta vaan pelkästä erehdyksestä ja Ruotsin poliisin täydellisestä taitamattomuudesta, kuten aina.


    • 44

      Bush & Cheney tietää ketä tuhosi WTC paremmin kuin hyvin, kun ovat itse syyllisiä

      • .,.,.,.,,.,,.

        Lopeta se lääkkeiden syönti heti.


    • Elvis elää jooo

      Salaliittoteoreetikot pitäisi sulkea mielisairaalaan mielisairaita kun ovat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe