G: Miksi otit silikonit rintoihin?

Topattu on!

Kiinnostaa tietää, moniko tissinsä leikkauttaneista on ottanut silarit syystä että:

A) oli täysin rinnaton (tyyliin aa/a-kuppi, täys lauta)

B) normaalit rinnat, mutta halusi täyteläisemmän rintavarustuksen (lähtötilanne vähintään b-kuppi)

C) imetyksestä tms. "väsähtäneet" patalaput, jotka kaipasivat täytettä

D) tubulaariset tai eripariset rinnat

E) muu vaihtoehto, mikä?


Itse aloitan vastaamalla C

14

1052

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !!!!!!!!!!!!!!

      Sinulta puuttuu kohta F. Siinä kohdassa pitää lukea : koska olen idiootti.

    • Miehen näkökulma

      Silikonirinnat ovat kyllä täydellinen turn off.

      • Ihmeäijiä

        Miksi sitten vastasit, eihän sinulta kysytty mitään. Varmaan jätät laudat huomiotta kuten muutkin miehet tekee.


    • Selvä tarve

      Vastaus A. Pikkutytön nypyt aikuisella naisella, jotain piti tehdä.

    • pieni pysty

      Mulla on a-kuppi enkä tod ole lauta, nätit pienet kiinteät rinnat joista moni mies on ollut innoissaan!
      Outoja käsityksiä että vain b tai isompi on mitään...

      • C: patalaput

        Ottaisin milloin vain takaisin pienet kiinteät A-kupin rinnat, jotka minulla olivat nuorempana. Jos minulla sellaiset olisi, en ikipäivinä ottaisi silikoneja. Nyt ne kuitenkin otin, 54-vuotiaana. Olen sporttinen ja nuorekas, ja etumuksessa roikkuvat "patalaput" eivät istuneet imagooni.

        Nyt minulla on siis silikonit, mutta en minä niistä kauheasti tykkää. Kyllä ne muovisilta tuntuvat. Oikeastaan harmittaa, että sellaisia joudun kantamaan. Mutta kuitenkin, sekin on sentään parempi kuin kamalat "patalaput".


    • A

      Rinnat kolmekymppisenä kuin pikkutytöllä eli vastaus on A. Ja pari imetystäkin takana, mutta ei juuri rintojen kokoon/näköön vaikuttanut. Nyt maltilliset silikonit ja rinnat on edelleen aika pienet, mutta on sentään rinnat eikä vaan ylisuuret topatut rintsikat!

    • topattu on!

      Jo se nyt on kumma ettei noi silareiden vastustajat tajua pysyä poissa täältä! Menkää muualle marisemaan ja jakamaan tuomioitanne... ei teiltä ole kysytty mitään. Galluppi koski nimenomaa niitä joilla ON silikonit.

      • Paljastit korttisi

        Aggressiivinen tyylisi (silikonien vastustajat, pysykää poissa täältä; menkää muualle marisemaan) paljastaa, että taidat olla eräs alalla häärivä bisnesmies, etkä nainen ensinkään.


    • juupajoopa

      A. Ensimmäiset kun otin, ennestäänkin jo pienehköt rintani olivat hävinneet olemattomiin kovan treenauksen myötä, tilalla oli lopulta lähes pelkät rintalihakset.

      B. Myöhemmin alkoi harmittamaan, kun tuli otettua liian pienet rinnat ja se kova treenauskin oli jo taakse jäänyttä aikaa, otin suuremmat implantit.

      C. Alunperin minulla ei ollut niinkään tubulaariset rinnat, mutta sellaiset ikävät ketunnokat, joissa nännikin oli lähes aina sisäänpäin lurpallaan. Halusin siis koon lisäksi kauniin malliset rinnat, mitkä sainkin. Myös nänni ikäänkuin työntyi paremmin esiin.

      • Anonyymi

        Minkä kokoiset implantit sinulla nyt?


    • pula-ajan missi

      C:n seurauksena A.
      Eli aa/-a kupin roikkuvat ajokoirankorvaa muistuttavat nahkalipareet imetysten ja laihdutuksen seurauksena.

    • Anonyymi

      Onneksi on luonut ja kiinteät, normaalikokoiset rinnat. Ei tarvitse tekotissejä. Huijaavat miehiäkin ja siten evoluutiota.

    • Anonyymi

      A.
      Pienet rinnat ovat upeat, jos ne ovat lähekkäin muutenkin suht sirossa ja tyttömäisessä vartalossa. Minun tapauksessani näin ei ollut, koska ”rinnat” olivat kaukana toisistaan, olen luonnostani harteikas ja kaikki läski kertyy mahaan. Rintani olivat siis miehekkäät, eikä tyttömäiset. Nyt näytän enemmän naiselta ja itsetuntoni on huomattavasti parempi!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe