Pankeista kuudesosa konkkaan

457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen jakanut kaikki säästöni ( 674€ ) aika tasan viiteen pankkiin. Uskosin rahojeni olevan aika hyvässä suojassa jos tutkimuksen mukaankin vasta tuo joka kuudes pankki saattaa kaatua pelistä pois.

Äänestä
  • Palvelumaksut vie sinut konkkaan.

    Äänestä

  • huomautusss kirjoitti:

    Palvelumaksut vie sinut konkkaan.

    Tuossa on kyllä perää. Laskin että viiden tilin palvelumaksut imee tilit nollalle 53 kuukaudessa. Ei siis ihan heti tyhjene, mutta vääjäämättä menee. Sen perästä pankki kai lähettää laskun.

    Mutta kaipa se pankinkin pitää jollakin leipänsä ansaita, vaikka sitten sillä että pitävät rahojani lainassa holvissaan. Muistan vielä sellaisenkin ajan kun pankkitilillä olevalle rahalle sai muutaman prosentin vuosittaista korkoa. Nyt tilit sensijaan menee ittekseen nollille.

    Eipä tässä muuta kuin tienestiin vaan takasin, helteeseen, että pysyy yhteiskunta ja Eurooppalaiset pankkijärjestelmät pystyssä.

    Äänestä

Olisiko hyvä idea maksaa ensikuun maksut etukäteen, kun euroilla on vielä jotakin arvoa?
Kreikan parlamentin äänestyksen jälkeen saattaa alkaa talouskaaos euromaissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alkuperäisasukas kirjoitti:

On tehty vähän todenmukaisempia tressitestejä
http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/06/reuters_kuudesosa_eurooppalaispankeista_reputtaa_stressitestit_2690895.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu