Fluoxetin mylan

Minkälainen lääke on Fluoxetin mylan 20 mg?
Miten on auttanut?
Onko minkäänlaista arvoa viihdekäytössä?
Onko huonoja sivuvaikutuksia?
3372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yksi vanhimmista ns. kolmannen polven masennuslääkkeistä, vaikuttava aine fluoksetiini, tuo Mylaan on lääketehtaan nimi.
Ei mitään arvoa viihdekäytössä. SSRI-lääke.
Itse käytän sitä syömishäiriöön 80 mg/vrk ja hyvin auttaa. Ei sivuvaikutuksia, niitä ei ollut edes hoidon alussa.

Äänestä

Mulla on masunnusta ja syömishäiriöitä ja lääkäri määräsi tuon lääkkeen. Jostain syystä epäilyttää koko lääke. en sitte tiiä et pitäiskö vaan alkaa syömään sitä.

Äänestä

Syömishäiriöihin sitä käytetään hyvin tuloksin, mutta annoksen pitää olla syömish. hoidettaessa korkea.
Ja terapia rinnalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dippailija kirjoitti:

Minkälainen lääke on Fluoxetin mylan 20 mg?
Miten on auttanut?
Onko minkäänlaista arvoa viihdekäytössä?
Onko huonoja sivuvaikutuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu