on se melkonen ero

Olen itse 59v ajattelin jos minulla olisi 30v nuorempi vaimo ,niin kun Niinistöllä, Ihan eri sukupolvea nuoruus muistot eri vuosikymenentä, toinen muistelisi Dallabeetä kun toinen vannoisi jussi 69 nimeen,,
15116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mitä se sinulle kuuluu?
Onhan noita vanhoja housuunsa pissaavia naisia joka päivä lehdissä nuorten miesten kanssa.
Pidä huoli omista asioistasi. Se on pelkästään edustavan näköistä, että meidän presidenttimme on niin pystyvä kaveri kaikinpuolin, että vaimokin on niin nuori ja nätti ettei tarvitse hävetä.

Äänestä
  • Kyseessä on kokoomuksen puoluetoimiston junailema kulissiavioliitto jonka tarkoituksena kohentaa Saulin imagoa presidenttipelissä. Pari paistattelee julkisuudessa vaaleihin asti ja sitten kun Sauli ottaa Soinilta pataan vaaleissa, niin ei muuta kun avioeropaperit vetämään.

    Äänestä

  • Paavo Lipposen vaimo on nuorempi, kuin hänen vanhin tyttärensä ensimmäisestä avioliitosta! Paavolla ja Päivillä on ikäeroa vain 29 vuotta!

    Äänestä

  • vaimon tapainen kirjoitti:

    Paavo Lipposen vaimo on nuorempi, kuin hänen vanhin tyttärensä ensimmäisestä avioliitosta! Paavolla ja Päivillä on ikäeroa vain 29 vuotta!

    Paavolla ja Päivillä on ikäeroa vain 26 vuotta, Saulilla ja Jennillä 29 vuotta!

    Lisäksi Niinistön vanhin poika on vanhempi kuin Jenni!

    Äänestä

Mitenköhän siihen suhtauduttaisiin, jos 35 vuotiaalla olisi 30 vuotta nuorempi vaimo..

Äänestä
  • Niinistön vaimo lukee tohtoriksi,
    hän ei ole mikään kapakastan löydetty rattohenkilö,
    kuten erään toisen, myös presidentikisaan ilmoittautuneen "vaimo".

    Äänestä

Itse olen 40 vuotta ja jos minulla oli 30v nuorempi vaimo, niin en edes uskalla ajetella missä olisin...

Äänestä
  • Just näin, mutta olet vielä liian nuori.
    Ihan puuttumatta mihinkään mediassa olevaan jutskaan, aina on ollut hyväksyttävämpää, et nainen "saa" olla jopa huomattavastavasti miestä nuorempi ja se on ihan okei..
    Auta armias, jos nainen olis huomattavasti miestään vanhempi, niin johan olisit ties mikä miestennielijä/lapsenraiskaaja/verenimijä. Vanha pedofiili..
    Näin tässä vanhemman henkilön sukupuoli vaikuttaa asiaan..

    Äänestä

Voisihan olla, että 59v sanoisi illalla,että ruvetaan vaan nukkumaan,,,,,

Äänestä

Et huomioinut että nuoruudestaan asti Rva Niinistö on liikkunut kokoomuksen ryhmissä, koulutukseltaan ja kasvatukseltaan sivistyneistöä. joka ehkei jussia kuuntele, eikä Saulikaan ´tallapeetä´ - liian kepeät on vertailusi!

Rva Niinistö on hyvin hillityn oloinen ja aikuismainen, Sauli taas poikamainen, joten vakka kantensa on valinnut,

Kaikki riippuu niin paljon siitä minkälaisissa ns. piireissä elellään.Toisenkerroksen väki on erikseen!

Äänestä
  • Oli ihminen nyt vaikka miten hienoista piireistä ja kuuntelisi vain klassista musiikkia aamusta iltaan ja välttelisi kaikenlaista kosketusta taviksin ym. epäilyttäviin aineksiin niin,, papin kirjat näyttävät oikean ijän,,ole nyt vaikka miten poikamainen vaikka 90v

    Äänestä

  • Salen vaimo on miehelleen kuitenkin huimasti liian nuori, jotain rajaa sentään

    Äänestä

  • Lässyn lässyn kirjoitti:

    Salen vaimo on miehelleen kuitenkin huimasti liian nuori, jotain rajaa sentään

    Voi helevetti, missä laissa ikäeroista puolisoiden välillä on määrätty? Jos täysi-ikäisiä ja molemmat haluavat elää yhdessä, niin pulinat pois vaan, ei se sivullisille kuulu.

    Äänestä

Hyvinhän Paavo Lipponen on Päivi-vaimonsa kanssa pärjännyt, vaikka ikäero on samaa luokkaa kuin Niinistöllä ja Jennillä!

Lipposet ovat kumpikin olleet naimisissa aiemmin ja kummallakin on Lapsi ensimmäisestä avioliitosta. Lipposen vanhin tytär on vanhempi kuin Päivi-vaimo!

Mitäs tuosta, hyvin menee!

Äänestä

Ovat henkisesti samalla tasolla, sehän on tärkeintä.,
hän ei ole mikään kapakastan löydetty rattohenkilö,
kuten erään toisen, myös presidentikisaan ilmoittautuneen "vaimo".

Palstan punikki on katkera kun halosen likka on vanhapiika ja lepso ja
sillä on vanha nainen asuinkaverina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oman ikänen kirjoitti:

Olen itse 59v ajattelin jos minulla olisi 30v nuorempi vaimo ,niin kun Niinistöllä, Ihan eri sukupolvea nuoruus muistot eri vuosikymenentä, toinen muistelisi Dallabeetä kun toinen vannoisi jussi 69 nimeen,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu