Palaa pensas erämaassa
Kulumatta laisinkaan
Energiaongelmiimme
Ratkaisu näin tarjotaan
Kulumatta laisinkaan
Energiaongelmiimme
Ratkaisu näin tarjotaan
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olen pyytänyt nöyrästi sitä kemiallisen reaktion kaavaa jumalilta jolla tuo toteutuu. Ymmärsin että jumalolennot olivat hukanneet sen kaavan ja Siinain vuoren jälkeen sitä ei kukaan niistä ole osannut tehdä.
Eräs suomalainen jumala - Lemminkäinen - esitti teorian että kristinuskon äkäinen jumaläijä olisi epähuomiossa käyttänyt sitä paperia sytykkeenä kärventäessään ihmisolentoja jotka on itse luonut.
Minä olen taas tiedustellut asiaa Jeesukselta. Hänkään ei pysty auttamaan, kun ei ollut pensaan palon aikaan vielä syntynyt.
Pensas palaa
melkein salaa
tekee mieli huikopalaa,
paistan tules hiukan kalaa.
Raa'aksi jää kalan sisus,
kramppaa kipeästi nivus.
Arabi huutaa jalla! jalla!
Kiire tuli paskantajalla.
6 miljoonaa juutalaista rukoili natsien keskitysleireillä jumalaltaan apua, että heitä kaikkia ei kidutettaisi ja tapettaisi hirvittävillä tavoilla. Ja mitäpä jumala vastasi, tälle omalle valitulle kansalleen? Ei yhtään mitään! Kaikki 6 miljoonaa tapettiin hirvittävillä tavoilla. Kas siinäpä vasta ihmeiden ihme!
Palava pensas ei tarkoita luonnossa olevaa pensasta joka palaa vaan ihmisen
egoa sielua joka alkaisi alkaisi palamaan mutta ei polttasi ihmistä vaan tuon egon sielun jotta ne kuoleutuisivat pois
Samoin jeesuksen temppeli vertaus jossa hän sanoi että se on hajoitettava niin, että ei jää kiveä kiven päälle jossa tuo temppeli on ihmisen ego
Symbolismilla voidaan selittää ihan mitä vaan.
Sillä kaikki Raamatun ja muiden uskontojen pyhien kirjojen järjettömyydet voidaan todistaa jonkinasteiseksi logiikaksi.
Kunpa luonnontieteilijätkin voisivat selittää erehdyksiään vastaavalla tavalla.
Antiikin tutkijat löysivät neljä alkuainetta: tuli, vesi ,maa ja ilma.
Symbolismi pelastaisi heidätkin:
" Tuo luku 4 on käsitettävä symbolistisesti, todellisuudessa alkuaineita on pitkälti toista sataa"
...ja alkuaineet nekin tulivat itsestään! Hah hah!
Toinen varteenotettava energialähde olisi vihreä vesivoima.
Kuollut meri on 408 metriä alempana kuin Välimeri , joten siitä vaan kanavia kaivamaan ja uomaan mahtuisi taatusti useampi voimala jolloin megawatteja tulisi juutalaisten ja arabien tarpeeseen.
Tämä ohje on ilmainen...