Nato laajenee koko ajan. Venäläiset heittävät kukkia Naton eteen. Pääsy
Natoon tuo vapaat vaalit. Mammuttimaisissa siirtoleireissä täytyy heti ottaa
kaikilta sormenjäljet. Miljardi ihmistä on jo nyt paikallaan turvassa Natossa.
Nato on kirkas itsestäänselvyys. On hirveän tärkeää että meitä puolustetaan.
Nato laajenee ja sen pitää laajeta
18
111
Vastaukset
- Hyvä elämä
Naton laajeneminen ei siis voi olla pyllistys venäläisille, vaan hyvän elämän
saaminen vihdoinkin. Stalin kyllä nyt vähän suuttuu, jos ihmiset pääsevät
kirouksesta. Stalinistien mielestä venäläiset tykkää olla vankina juomassa.
En pyllistä joka aamu Putinin kuvalle. Kansanmurhaajalle en uhraa aikaani.
Riittää kun kaikki maailman toimet tähtäävät jatkuvasti pahan lopettamiseen.
Pitää myös muistaa, että hyvä Martti Ahtisaari sai Nobelin rauhanpalkinnon.
Kuka välittää kääntyykö Stalin haudassaan? Putin on Stalinin nukke, mutta
myös meidän nukke ennen kansannousua ja maailman vapauttamista. Kun
länneltä varastettu Venäjä jaetaan maailman kesken, on meilläkin saamisia. - Vapauden odotusta
Jatkosodassa Suomi vapautti Itä-Karjalan. Suomi nousee jälleen. Kaikki
maailma on meidän puolellamme. Kansojen vankila on saastainen kirous.
Koittaa Karjalan uusi huomen. Koko maailman vapauttaminen kiusaajasta.
Suomen armeijan ylipäällikön kenraali C.G.E. Mannerheimin antama Miekkavala-päiväkäsky 23. helmikuuta 1918 oli keskeinen innoittaja ensimmäiselle niin sanotulle heimosodalle, Vienan retkille. Miekkavalassaan Mannerheim lähinnä kehotti eliminoimaan Itä-Karjalasta Suomeen kohdistuvan bolševikkivaaran, mutta se kannusti silti heimoaktivistien ja Suomessa olevien itäkarjalaisten keskuudessa esitettyjä ajatuksia Itä-Karjalan vapauttamisesta tai liittämisestä Suomeen.
Netissä ylläpidämme "Venäjää". Leikkiä se vain on ilman ihmisoikeuksia.
Putinilla ei ole mitään oikeutta ylläpitää kansojen vankilaa ja kiduttamista. - Kari J. Yli-Putkinen
Tiedämme että Putin on kuolemaantuomittu. Suomen Vapaussota on Pyhää.
NL:n lopun vapauttaminen on minulle oikein sydämen asia (rus katoaa pois). - Veteranfan
Toivottavasti Naton laajenemisen myötä eivät sodat laajene.Natohan pyrkii laajentamaan käskynalaista toimintaa suuremmaksi,eli käskyttämään suurempaa kansakuntaa.Suomen liittyessä Natoon menetämme puolueettomuuden ja itsemäärämisoikeuden,joka kuuluu vapaan maan perusasioihin.Natossa emme todellakaan ole vapaita,vaan joudumme maksumiehiksi kaikkien muiden velkojen lisäksi.
Miksi suomen pitäisi juuri nyt liittyä Natoon,jos valtion velkaakin tulee koko ajan lisää???
Ei mitään järkeä ole liittymisessä.Maamme ei ole liittymisen jälkeen yhtään sen turvallisempi kuin nyt,ei vaan joudumme littymisen myötä kaiken näköisiin sotilaallisiin selkkauksiiin ympäri maailmaa.Onhan se sotajuttu varmaan kivaa niille osaaville ja ammattilaisille.Mutta eikös suomen kannattaisi pysyä omien rajojen sisällä mieluummin kuin lähteä ristiretkelle toisellepuolelle palloa???
Mihin jätettiin se ansaittu itsenäisyys???- Nato supistuu
Tässä taas lahjattomat jauhavat 90-luvun ja 2000-luvun alun sloganeita kun oma äly ei osaa päivittää ympäröivää maailmaa. Virsi muuttuu sitten kun vanha virsi käy vitsiksi niin kuin Naton turva, Naton sotavoitto, Naton pelote tms.
Nato on supistunut Irakin ja Georgian sotatappioista lähtien sotilaallisesti, taloudellisesti, fyysisesti. USA on joutunut sulkemaan Naton tukikohtia, Nato ja jokainen Naton jäsenmaa on pakotettu leikkaamaan puolustusbudjettejaan, EUn puolustus on vienyt Natolta aseman EUn ja Euroopankin puolustamisessa ja viimeksi Venäjä ja Kiina ovat näyttäneet kaapinpaikan YKn turvaneuvostossa.
- Gustav Emertia
Yksikin ristelyohjus lopettaa sen Putinin. Näitä ohjuksia on meillä miljoonia.
Putin menee polvilleen Naton eteen. Kyllä meidän kelpaa varmasti Natossa.- Hannu Hurskas
Länsimielinen kansallisvaltio valtiokapitalistinen Kiina on hyvä.
Kaikki yhdessä me syljemme pahiksen päälle!
Kansojen vankila (KGB ) on vainolainen pahis "stalin ja lenin".
(Kansojen tappaja kgb on äärimmäsen paha)
Suomelle on ensiarvoisen tärkeää puolustaa ihmisoikeuksia ja demokratiaa.
Koko maailmaa puolustetaan ennennäkemättömällä voimalla. Pahis loppuu! - Nato kuolee pois
Hannu Hurskas kirjoitti:
Länsimielinen kansallisvaltio valtiokapitalistinen Kiina on hyvä.
Kaikki yhdessä me syljemme pahiksen päälle!
Kansojen vankila (KGB ) on vainolainen pahis "stalin ja lenin".
(Kansojen tappaja kgb on äärimmäsen paha)
Suomelle on ensiarvoisen tärkeää puolustaa ihmisoikeuksia ja demokratiaa.
Koko maailmaa puolustetaan ennennäkemättömällä voimalla. Pahis loppuu!Nato on rakennettu niin että sen pitäisi laajeta, voittaa sotia, mutta niin Nato ei tee. Se ei voita sotia eikä se enää laajene kuin elokuvissa ja juhlapuheissa.
Kun Nato ei laajene, se häviää maailmasta. Silloin USAlla on yksi pahuuden työkalu vähemmän. Luultavasti ilman Natoa USA joutuu kokonaan vetäytymään omalle mantereelleen. Silloin se Pahuus on siellä ja pysyy. Euroopassa, Aasiassa, Lähi-Idässä ja Afrikassa koittavat hyvät ajat.
- Veteranfan
Nato on pankkieliitin luoma sotakone.Öljy-yhtiöt käyttävät Natoa rahanteko koneena,jotta saavat suojattua sijoituksensa pienelle eliittiryhmälle.Miksi suomen pitää lähteä mukaan pankkieliitin luomaan juoneen,jolla pyritään siirtämään päätäntävalta suomesta amerikkaan,pankkieliitille.Pitääkö tässä luottaa eliitin hyvyyteen???
Sokeat luottavat Natoon yleisen mielipiteen perusteella.Todellisuudessa yleinen mielipide tulee median kautta,ja median omistaa kukas muu kuin pankkieliitin kätyrit,jotka haluavat globaalia uutta maailman järjestystä,mitä lie sekin käytännössä tarkoittaa???
Naton miehet ovat myyneet sielunsa luciferille.- Nato ajetaan Euroopasta
Naton lähtölaskenta ensin EUsta ja sitten koko Euroopasta on alkanut. EU kehittää omaa puolustusta eikä siihen mahdu Nato.
Näin kauan on kestänyt toisesta maailmansodasta että Länsi-Eurooppa vapautuu, Itä-Eurooppa vapautui jo.
- Parasta olla Natossa
Yhdysvallat ja Eurooppa. Sama tiede, samat yritykset,sama teollisus, samat arvot. Meillä on sisäänrakennettuna kuuluminen ihmiskuntaan.
Yhtenäinen ihmiskunta on pahan vastainen. Kaikki vapaat kansat ovat
samaa. Juutalaisia vainotaan enää vain kauhistuksessa. Mitäpä siellä
ei vainottaisi. Kansainväliset upeat järjestöt puuttuvat kauhistuksesta.
Ilkivalta miehittää petoksella ja surmauttaa jatkuvasti toisinajattelijoita.
Yöllä tulee jatkuvasti miljoonia kertoja kansojen vankilassa koputtaja.
Vain jäävuorenhuippu näkyy kauhistuksesta. Parasta toimia Natossa.
http://www.youtube.com/watch?v=8VUFefkVVuA&feature=related - Eberhard
Miksi Lenin tappaa älyllisen elämän ja varastaa kodit.
Isä ja Äiti surmattiin kotipihalla lasten silmien edessä.
Stalin käski työntää aina likaiset sormet silmämuniin.
Katujätkä on käskenyt viemään lapset keskitysleiriin.- Nato on kohta miniNato
Mitenhän se Nato oikein laajenee kun irakilaiset ajoi Naton veke, afganistanilaiset ajoi, eteläossetialaiset ajoi, libyalaiset ajoi, serbialaiset ajoi, bosnialaiset ajoi, somalit ajoi ja koko ajan USA joutuu sulkemaan Naton tukikohtia kun rahat on loppu eikä sotavoittoja tule.
Nyt aseettomat Nato- ja YK-herrat voivat mennä maalitauluiksi Syyriaan.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Turvallisuusneuvosto sopi Syyrian YK-tarkkailijoista/a1305559891129
Löytyykö Erkki Tuomiojan lisäksi muita rohkeita? Ha.- natopervo
Natossa ei leviä mikään muu kuin lumppujen haarat.
- Välittömästi Natoon
"Sattuuko kukaan tietämään, että murhaaja Lenin jo lopetti Venäjän. Ihmiset pakenivat kauhistuksesta heti Länteen, jos ehtivät ennen kuin Lenin tappaa.
Amerikan Yhdysvaltojen netissä lukee Venäjä, niin on se on miehitetetty alue.
Me pukkasimme sinne tommosen Venäjän, kun kansat vapautuvat vain Naton ansiosta varmuudella. Rikosväki pystytti kuvottvan murhaaja Leninin patsaan.
Kusivat rauhallisten ihmisten päälle. Ei se ole mikään puolustus, että pitää tappaa jos tietää Putinin olevan alaston."
Yhdymme kaikki tähän mielellämme! Breivik on myös paha! Mut sehän on jo häkissä.Tuskin murhauttaja Putin enää kauan keikkuu kusettamassa kaikkia.- Hawai on Nato
Niinpä juuri - on itsestäänselvyys kuulua Natoon! Yhdessä olemme vahvoja.
- Eberhard NMKY
Hawai on Nato kirjoitti:
Niinpä juuri - on itsestäänselvyys kuulua Natoon! Yhdessä olemme vahvoja.
Miksi Lenin tappaa älyllisen elämän ja varastaa kodit.
Isä ja Äiti surmattiin kotipihalla lasten silmien edessä.
Stalin käski työntää aina likaiset sormet silmämuniin.
Katujätkä on käskenyt viemään lapset keskitysleiriin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763637Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301142
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1451072- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891