Vallankumoukselliset lisääntyvät Venäjällä!

6

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se avarakatseinen

      Nyt lyödään viimeinen naula SEN valtion kirstuun,
      Eikö NE (Rysssät) muista, miten kävi kun viime kerran yritettiin raitistua?

      (raitistumisen tarkoitus koski tietysti vain tavallista musikkaa ja neuvostoduunaria, jota parhaimmillaan kutsuttiin ISKURITYÖLÄISEKSI.

      Isommat toverit ja puolueen jäsenet saivat ryypätä vapaasti, ja siinä hötäkässä selvin porukka teki vallankumouksen. (muisthan Janatsevin puheen?)

      Taisto Huuskonen kertoo Neuvostoliiton ajoista, miten Vodkaa ei saanut, Korpirojunkin valmistaminen yritettiin estää sokerin myyntikiellolla, eikä hiivaa saanut kuin varastamalla leipomosta.

      Nyt otetaan silmätikuksi OLUT (biva?)

      http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011070614016284_ul.shtml

      Minkähänlainen kapina siitä syntyy? Rajoitus alkaa vuona 2013, mutta oluttahan ei voi varastoida?

      Tämä Ryssien uusi tempaus lisää venäläisten vallankumouksellisten määrää. Mehän tiedämme hyvin, miten alkoholi kaikissa muodoissaan naapurimaassa maistuu, myös FINSKIturisteille; kitos!

      Erikoista on/oli, että Sotureille jaettiin rohkaisuryyppyjä valtion pannusta ennen hyökkäykseen ryhtymistä ... vai olisiko tuo ollut "ehtoollista" ja evästystä Suomen rintamalle ja samalla Helvetin porteille.

      • Olet juuri tasan tarkkaan Juhani Putkisen ja Markus Lehtipuun linjoilla. Eli siis aina vaan rähjäämässä palstalla, ryssittelemässä ja herjaamassa. Niinkö palautat Karjalaa?
        Voisin kertoa sinulle jutun pölyimurikauppiaasta, saman kerroin Lehtipuulle.
        Ei sinulla ole mitään avarakatseisuutta, mielummin umpimielisyys kuvaisi sinua.


      • Se avarakatseinen
        Volna kirjoitti:

        Olet juuri tasan tarkkaan Juhani Putkisen ja Markus Lehtipuun linjoilla. Eli siis aina vaan rähjäämässä palstalla, ryssittelemässä ja herjaamassa. Niinkö palautat Karjalaa?
        Voisin kertoa sinulle jutun pölyimurikauppiaasta, saman kerroin Lehtipuulle.
        Ei sinulla ole mitään avarakatseisuutta, mielummin umpimielisyys kuvaisi sinua.

        Kiitos kehuista.

        Eikö Ryssittelyyn ja herjaamiseen ole mielestäsi mitään aihetta?
        Sinusta saa sellaisen vaikutelman, että olet kuin hyytelömäinen medusa virran vietävänä. Ei omaa tahtoa.
        MIten Karjala On tähän asti palautettu? Mitä kaltaisesi rähmälläänolijat ovat aikaansaaneet? Olisiko tosiaan aika muuttaa tyyliä? Eikö SE juuri ole avarakatseisuutta? Erilaisten, jopa yllättävien vaihtoehtojen etsintä?

        Ryssille on pistettävä kova kovaa vasten. Sitä ne ymmärtävät, ja naureskelu loppuu.
        Minä en ole kaupittelemassa pölyimuria, vaan vaatimassa roistovaltiolta ryöstösaalista takaisin.

        Tämä kaikki ei taida mahtua pikkuruiseen, vaatimattomaan mieleesi?

        Minä en Ryssittele venäläisiä, vaan sitä bolsheviikkijoukkojen perimää, mikä on vallan kaapannut.

        Ja Ryssä kirjoitan ihan kunnioituksesta isolla kirjaimella. Ovathan NE säilyttäneet vallan hallussaan jo liki 100 vuotta.


    • Missä ne vallankumoukselliset lisääntyvät??
      Miksi "vallankumouksen" myötä mm. Karjalan Tasavalta olisi halukas luovuttamaan alueitaan Suomelle? Selitä vähän?

      • Totuudet esiin

        Missä on kielletty kertomasta neuvostobolshevikki r y s s ä rikollisten tekemistä rikoksista ja totuutta niistä?


    • kulku mies 2

      Siis tääällä odotellaan, että venäjällä tapahtiusi vallan kumous ja uusi valta palauttaisi Karjalan Suomelle,,, en kyllä usko yhtään...ei ole mitään sen oloista liikehdintää,,,ei ne vallankumoukset synny pelkästä köyhien määrästä,,pitää olla joku idea, johtajat ja orkanisaatio viemään asiaa eteenpäin, ei se riitä vaikka miten monta köyhää purrittaa pellon laidalla. Onko evakon poika ajatellu asiaa vähän pitemmälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe