nainen raiskattu, tekijä...

koska tulee stoppi?

Miten vitussa voidaan AINA kertoa jos rikoksen tekijä on SUOMALAINEN mutta esim. somppujen ym. tunnaihoisten tai "ei-suomalaisten" tekemissä etsintäkuulutuksissa ei kerrota mitään muuta kuin pituus, paino jotain vaatetuksesta jos se ei paljasta liikaa ednisiä piirteitä?

Tasa-arvoako?

3

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taas tätä samaa

      Eihän se mee ollenkaan noin. Muistan useita uutisia joissa on mainittu, että tekijä on tummaihoinen sekä useita uutisia joissa tietää asialla olleen kantaväestöön kuuluvan henkilön, muttei ilmaan mitään mainintaa "suomalaisesta".

      Eli molemmat silmät auki vaan, hyvä rouva.

    • raiskaajalta naps

      Hyvin usein salataan tekiän syntyperä ja jopa kiinni jäätyään jätetään sanomatta asia. Kuvan näyttäminen on sitten oma juttu. Miksi ei siis kerrota totuutta heti? Rikastilastossahan komeilee juuri tämä ei-suomi porukka muutenkin.

      Silti olis parempi olla huolissaa naurettavista TUOMIOISTA joita raiskaajat saavat. Tämä "uhri", joka on varmuudella kokenut elämänsä vittumaisimman kokemuksen ja jonka kanssa joutuu elämään aina tuskin haluaa, että tekiä pääsis edes vapaalle. Silti raiskaaja on taas liikkeellä muutaman päivän päästä ja ei "muista" ikävänä kokemuksena edellistä pakkopanoa.

      Raiskaaja kuuluu pysyväiseen hoitoon, kun panovietti on kyltymätön. Suomessa ei näitä "sairaita" edes hoideta vaikka on olemassa toimiva pilleri vaivaan.

      Rikollisella on suomessa hyvin kivat oikeudet, jolloin moni jopa haluaa vankilaan 5 tähden hotelliin asumaan.

    • onko oikein??

      Moni raiskaus jää selvittämättä vaikka poliisilla olisi hyvätkin tuntomerkit tiedossa mutta media ei niitä VOI JULKAISTA. Muistelkaahan vaikka Oulun joukkoraiskausta kaupungin keskustan puistikossa. Tekijöistä oli hyvät tuntomerkit (syylä poskessa, silmiinpistävä nenänmuoto, ihon väri, hiukset, kasvokuvat uhrin piirrättämänä ym.) mutta ne julkaistiin vasta viikkojen kuluttua. KETÄÄN EI OLE SAATU KIINNI, tuskin olivat enään edes Suomessa kun kuvia alettiin julkaisemaan. Ja ne kuvat/tuntomerkit olivat hyviä, olihan uhri lähes selvinpäin ja raiskaus kesti pitkään.

      Ihmiset liikkuu ja matkustelee joten nopeus olisi ensiarvoisen tärkeää. Siitäkin voisi heittää esimerkiksi nämä taskuvarkaudet ja tilatut asuntomurrot. Yksi hukattu vuorokausi silminnäkijän tuntomerkkien jälkeen ja tekijät ovat karussa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe