Allekirjoitatko tämän?

minä allekirjoitan

http://uutiset.msn.hs.fi/urheilu/hiihto/artikkeli/Hiihtoliiton Sundberg Myllylää olisi pitänyt auttaa paljon aikaisemmin/1135267596148

"Suomalainen kulttuuri ja asenne on vammainen ja kehittymätön. Meillä on yleensä vain yksi asia mielessä. Lyötyä lyödään julkisesti ja yksityisesti. Tämä on raaka ja kova yhteiskunta, jossa inhimillisyydelle ei tunnu olevan tilaa."

8

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanan säilällä

      Hassua. Määritelmä sopii hyvin jonnekin muslimimaihin, erotuksena vain se, että siellä julkinen ja yksityinen lyöminen tarkoittaa sitä, että se tehdään joko miekalla tai ruoskalla. Muutoin siis sama kehityksen tila Suomessa. Olemme alhainen takapajula.

    • Minä-,.

      Jospa kulkisit hieman maailmalla niin näkemyksesi voisi muuttua. Kiertele afrikassa, Etelä Amerikassa, ja kaukoidässä. Myanmarin, Thaimaan, Laosin, Kambozan, Vietnamin ja Malesian maaperässä on enemmän ihmisluita kuin multaa. Asu muutana hetki Roomassa ja venäjällä tai vaikka baltian maissa. Tultuasi takaisin huomaat, että miten lempeä, lauhkea, suvaitseva ja kaikin puolin ihana maa Suomi on asujalleen. Joten työnnä perrseeseesi nuo typeristä typerimmät väittämäsi.

    • Flenksaus

      Täysin samaa mieltä "Minä"n kanssa. Jo kolmen kuukauden työkeikka Intiassa riitti avaamaan silmät.

      Itse asiaan: myös STT voi ottaa sulan hattuunsa Myllylän lahtaamisessa. Taitavat kilistellä maljoja siellä nyt ja miettiä seuraavaa uhria!

    • totuus satuttaa

      Eikö?

      • EpoEssu:)

        Kyllä. Totuus satuttaa:))) Myllylä sentään kertoi käyttäneensä aineita "hiihtourallaan".
        Siis h i i h t o u r a l l a a n. Kuinka pitkään???????????????????????????????


    • "mummeli;;

      Me Suomalaiset osaamme "paskantaa omaan pesäämme" ja se on tosi juttu. Mitä muuta tämä yli 10v kestänyt doping veivaaminen muuta oli?

      Toinen; mallimaa "nussii" EU:n direktiivipilkkuja, mallimaa EU.N ytimessä. Ykkönen kaikenlaisessa typeryydessä tosin pikkuisen on valoa näkyvissä.

      Anteeksi kielenkäyttöni.

    • sano se suomeksi

      mummeli, saat anteeksi kielenkäyttösi. asiaahan sinä puhuit

    • .

      Kukahan tässä lyö ja ketä?

      Hesari itse käyttää Myllylän kuolemaa lyömäaseena suomalaisia vastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4892
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3543
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1558
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1480
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1334
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1128
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1057
    Aihe