http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/07/1357993/sukupuolineutraalissa-paivakodissa-ei-lueta-tuhkimoa
Vaikuttaa todella terveeltä toiminnalta, huh huh.
Sukupuolineutraalissa päiväkodissa ei lueta tuhkimoa
25
189
Vastaukset
- egaliaan
"Leikkikalut ovat samoja, mitä missä tahansa muussakin päiväkodissa, kuten nukkeja, traktoreita ja autoja. Erona kuitenkin on se, että lapsia kannustetaan valitsemaan lelut mielenkiintonsa, ei sukupuolensa perusteella. "
Mitä pahaa tuossa on?
Egalia-päiväkoti on saavuttanut suuren suosion ja yhä useammat vanhemmat haluavat lapsensa nimenomaan Egalia-päiväkotiin. - .
Sairasta.
Ensimmäinen ihmisbiologian tunti tulee olemaan näille lapsille shokeeraava. - valinnan vapaus?
Jokseenkin olisi vain parasta ettei lapselle syötettäisi yksiä tai toisia mielikuvia vaan annetaan oikeaa opetusta ja aikuisena tekee omat päätökset miten haluaa toimia.
- onko laskettu?
Mikä on jakauma prosentuaallisesti, jos ajatellaan, ketkä haluavat tuollaisen pervolandiaan lapsensa. Monta prosenttia on heteroita?
- Joopasjoo...
"Haluamme tarjota heille koko elämän kirjon, ei vain puolikasta siitä."
Minä miehenä kokisin että minulta olisi viety elämästä vähintään puolet pois, jos joutuisin elämään ilman vehkeitä, tai häpeämään niitä. - Rammsteinn
Man gegen man
- X
Mitä v.i.tun elämän koko kirjoa se on, jos ei saa lukea Tuhkimoa tai Lumikkia?
Sairasta pervofasismia.- Jussuf (se sama
Kukahan nyt sitten on lastaan kieltänyt lukemasta Tuhkimoa tai Lumikkia. Eihän tuossa ruotsalaisessa päiväkodissakaan lukemasta kielletä, päinvastoin!
Kyllä lapsille voi lukea muutakin kuin satuja, olen itsekin kokeillut. Maaseudun tenavathan saavat iltalukemisekseen aina vain lypsyoppaita, joten ei tuo nyt niin uusi ajatus ole.
- buahahahahahahahha
Nauran noille kusipäille.
- Kaks kirahvia kerran
Hyvänä mallina siis opetetaan lapsille että poikasen voi hylätä jos ei sitä viitsi itse hoitaa.
Kyllä sen joku toinen paikalle tuleva otus adoptoi.
Tuo asennehan on jo valmiina humaaneilla cityihmisillä, lemmikit vain "vapautetaan" (se jo kuvaa heidän eläinten pitoa, heitteillejättö on vapautus).
Nyt kyvyttömyys vastuullisuuteen on vielä laajennettava koskemaan myös lapsia, vai pitäisikö puhua tasarvoisemmin ihmisen poikasista.- Joopasjoo...
Lisäksi kirahvitarinassa piiloviestinä on homoilun ja homoadoptioiden hyväksymiseen tähtäävä kasvatus:
2 kirahvia, samaa lajia/sukupuolta adoptoivat toisen lajin/sukupuolen poikasen.
Samalla hoituu kannustus myös ihmislajien, siis erilaisten etnisten ihmislryhmien väliseen adoptioon.
Pitäähän Suomessakin vihervasemmiston mielestä olla mielipidekasvatus lapsesta lähtien, olihan Stalinillakin vastaavanlaisia projekteja pienille lapsille, joita hankittiin pakkoadoptiolla eli viemällä vanhemmiltaa pakolla.
Hitlerilläkin oli jugendinsa, mutta sinne sentään ei otettu alle 10 vuotiaita.
Mao on myöskin kokeillut vastaavanlaisia mielipidekasvatuslaitoksia, peräti vastasyntyneillä.
Näiden herrojen aiemmista kokeiluista olisi varmaankin saatavilla tuloksia Egelialle jo valmiina, että tuliko niistä lapsista sitten halutunlaisia kansalaisia.
Vai eikö tullutkaan, ja kaatuiko koko systeemi omaan mahdottomuuteensa. - tussuf
Joopasjoo... kirjoitti:
Lisäksi kirahvitarinassa piiloviestinä on homoilun ja homoadoptioiden hyväksymiseen tähtäävä kasvatus:
2 kirahvia, samaa lajia/sukupuolta adoptoivat toisen lajin/sukupuolen poikasen.
Samalla hoituu kannustus myös ihmislajien, siis erilaisten etnisten ihmislryhmien väliseen adoptioon.
Pitäähän Suomessakin vihervasemmiston mielestä olla mielipidekasvatus lapsesta lähtien, olihan Stalinillakin vastaavanlaisia projekteja pienille lapsille, joita hankittiin pakkoadoptiolla eli viemällä vanhemmiltaa pakolla.
Hitlerilläkin oli jugendinsa, mutta sinne sentään ei otettu alle 10 vuotiaita.
Mao on myöskin kokeillut vastaavanlaisia mielipidekasvatuslaitoksia, peräti vastasyntyneillä.
Näiden herrojen aiemmista kokeiluista olisi varmaankin saatavilla tuloksia Egelialle jo valmiina, että tuliko niistä lapsista sitten halutunlaisia kansalaisia.
Vai eikö tullutkaan, ja kaatuiko koko systeemi omaan mahdottomuuteensa.niin. miksei ne kirahvit ole sukupuolineutraaleita "ystäviä", vaan uroksia?
jos paskaa haluaa lapsille jauhaa, niin siinäkin olisi hyvä olla edes jonkinlainen logiikka silti.
- äksä ja yy
Se ei tämä neutraalivouhotus ole Kiinaan levinnyt?
- miehet päättää
Nainen ei ole miehen vertainen.
- eikä tule
Onneksi noita pervoloita ei ole suomessa.
- Tasa-arvoa
Onko tuossa tarhassa useitakin somaleita?
- Kuka tietää?
Miksi Lumikkia tai Tuhkimoa ei lueta?
- McKulttuuri=paskaa.
Pask-- lapsille, eli neutraalia massaa, eli McKulttuuria.
Entisinä aikoina lastensaduissa oli aina joku elämän opetus. Pekka ja susi opettaa olemaan valehtelematta, jne.
Nykyisin ihmisistä halutaan tehdä aivotonta, kaikinpuolin neutraalia massaa. Elämänopetuksilla ei ole enää mitään väliä, lapsille opetetaan että vain sukupuolella on merkitystä: lapsia muistutetaan jatkuvasti siitä että sukupuolten erot on kielletty aihe, eikä sellaisia ole olemassakaan mutta siitä ei saa puhua.
Osana neutraalia kulttuuria kansalliset kulttuurit katoavat ja muuttuvat "monikulttuurisiksi", eli yhdeksi massakulttuuriksi. Nykyisin tarkoituksena on saada kulttuuristakin yhtä neutraalia massaa, McKulttuuria.
Jopa sukupuolten väliset erotkin pyritään häivyttämään egelian tapaisilla mielipidekasvatuslaitoksilla. - rr
Jussufi ei lue lapsilleen satuja , vaan hän kirjoittaa niitä tänne suomi 24 palstalle.
- Siellä kasvatetaan
tulevat kommarit ja vihreät pilviveikot ja homot.
- Fixu koira.
Taitaa egelian hönkilökunta koostua pelkistä naisista, lesbofeministeistä joiden äidinvaisto on herännyt siten että toisten ihmisten lapsista pitää kasvattaa omaan haavemaailmaan sopivia ihmisiä vaikka pakolla.
Miespuoliset halukkaat lastenhoitajiksi neutraaliin lastentarhaan lienevät suurimmalta osin vankilassa, tai ainakin heidän pitäisi siellä olla.- Joopasjoo...
Aivan, mutta pitäisihän siellä olla edes yksi miespuolinen homo, mieluiten transvestiitti tai joku hermafrodiitti, näyttämässä pojille lesbofeministien hyväksymää "miehen mallia".
- jonoksi astiko?
Onko tämä laitos suosittu muslimien keskuudessa? Montako % lapsista on muslimeja?
- onko puolet?
Minuakin kiinnostaa tuo muslimien prosentuaalinen osuus.
- Les Pauli
Ihme että piipertäjät ei vastaa muslimi pointtiin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948