kannattaa kiinnittää eritystä huomiota kohtaa "itse on omilla rahoilla opiskelisi".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011070914030928_uu.shtml
että näin sitä vaan mällätään!!! noillakin rahoilla olisi taatusti lyhentänyt valtion velkaa ja pelstanut samalla pari reumasairaalaa. ynnä poliisienkin määrärahat olisivat nousseet huimasti.
mutta ei! kielikursille sitä vaan pitää päästä maltalle saakka. eikö sieltä keskisuomesta nyt olisi löytynyt jotain kansalaisopistoa, jossa homma olisi tullut paljon halvemmaksi?
näin sitä vaan mällätään veronmaksajien rahoja. sitten tietysti vielä nostetaan päivärahat on riekutaan kännissä ilman paitaa jossain paikallisessa strippibaarissa. eikös hakkaraisella ole näyttöä jo tästä?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011070914030928_uu.shtml
että näin sitä vaan mällätään!!! noillakin rahoilla olisi taatusti lyhentänyt valtion velkaa ja pelstanut samalla pari reumasairaalaa. ynnä poliisienkin määrärahat olisivat nousseet huimasti.
mutta ei! kielikursille sitä vaan pitää päästä maltalle saakka. eikö sieltä keskisuomesta nyt olisi löytynyt jotain kansalaisopistoa, jossa homma olisi tullut paljon halvemmaksi?
näin sitä vaan mällätään veronmaksajien rahoja. sitten tietysti vielä nostetaan päivärahat on riekutaan kännissä ilman paitaa jossain paikallisessa strippibaarissa. eikös hakkaraisella ole näyttöä jo tästä?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Persut mällää ja törsää. Ei mitään eroa soinistien paheksumiin "wanhoihin puolueisiin". Osaakohan tuo soini edes hävetä? Tuskin!
Mutta pitteehän tuon hakkaraasen on piestävä kielimatkalle, jotta ossoo sitte viitasuorella huostoo ja olla tärkee. Tulitikkujakkii ossoo kioskista pyytee ihan enklanniksi. kiiv mii mäts.....
Miksi persu opiskelee kieliä? Eikös se ole vastoin niiden periaatteita: EU:sta pitää erota, kaikkea kansainvälisyyttä ja ulkomaalaisia kammoksutaan (pelätään).
Eikö persujen ihannemaassa pärjääkään suomen kielellä ja viitasaaren murteella?
Näköjään periaatteet unohtuu heti kun on luvassa ilmaista ryyppyrahaa veronmaksajilta!
Eduskunnasta lähtee nyt 17 edustajas kielikursseille. Ne jotka menevät Lontooseen, veronmaksaja joutuu maksamaan 6000 euroa heidän kursseistaan.
Miksi lehti tekee otsikon Hakkaraisesta joka menee viikoksi Maltalle 3000 euron kurssille?
Nimittäin jokapäiväinen oksennuksesi perussuomalaisten palstalle.
Saatko käyttöhiivasi elämääsi perussuomalaisista?
Mölinäsi ei ketään kiinnosta.
juu ilman muuta. minulle ei seiso edes jos en pääse kerran päivässä tänne tumputtamaan. niin ja hyvä että ei kiinnosta. ei edes sinua. sinä et edes vaivaudu kommentoimaan tätä juttua yhtään mitenkään.
Kenenkähän rahoilla mahtaa olla noiden ns. oppineiden kansanedustajien koulutus maksettu ? Ettei vaan olis hakkaraisen tms. yrittäjien rahoja olleet tutkintojaan suorittamassa?
Onko Hakkarainen yritykseensä omia rahoja laittanutkaan? Taitaa olla kaikki EU-tukia, satojatuhansiahan se on sieltä Brysselistä imenyt. Ja kun rahat on loppuneet niin heti sattuu yllättävä tulipalo... Hakkaraista äänestäneet pitäis määrätä pikaisesti mielentilatutkimukseen.
Eikö Henäluoma käynyt joitakin vuosia sitten Englanninkurssin joka maksoi 60000 euroa. Huutakaa siitäkin!
Nämä kielikurssit ovat näitä tärkeitä esimerkkejä pakkoruotsin haitoista. Jos kansanedustaja ei osaa englantia on se opeteltava ehdottomasti.
Useat ihmiset oppivat vain yhden vieraankielen ja pakkoruotsi vie yhden vieraankielen paikan kaikilta jotka sitä opiskelevat.
Muistan että Eero Heinäluoma kävi englannin kielen kurssilla joka maksoi 90 000 € veronmaksajille. Pakkoruotsia hän kyllä osasi jo silloin.
Pakkoruotsittaja & ylioppilas Heinäkuorma aikoo vielä presidentiksi !!
Kallista pakkoruotsia.
Pakkoruotsi kustannetaan suomalaisten englannin, ranskan, saksan, venäjän, espanjan ym. tarpeellisten kielien taidoista, jotka jäävät opiskelematta!
Kukahan Soinin 38:sta kynnymatosta yrittää inistä seuraavaksi pohjalta "On minullakin aivot"?
Toivottavasti pian. Saamme nauraa! ;D~~~~~~~~~~~~~
Eero Heinäkuorman 108 000€ kielikurssista puhuttiin jo 6 vuotta sitten.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3282451
http://keskustelu.suomi24.fi/node/2198256
Kun se perhanan Soini sössi hyvät ministerin 10 tonnin palkat, niin täytyyhän veronmaksajien piikkiä jotenkin hyödyntää.
Kielikurssi aurinkolomalla ja vajaalla 4 tonnilla on pikku juttu, mutta olisihan se iso raha jonkun peräkylän kesksriporukalle.
Laadukasta kielikoulutusta on tarjolla vaikkapa yliopistojen kielikeskuksilla.
Mitä tulosta muuten on saatavissa viikon kurssilla: hieman kieliverryttelyä, mutta valuuko senkin tulos terasseilla alas.
No, ei PerSulta voi muuta odottaa, kuin rahan lypsämistä ja kansan huijausta.
NINEL