Mikä vikana

Pitkät valot eivät syty kun vetää vivusta itseensäpäin, mutta kojetaulussa palaa merkkivalo pitkistä valoista kokoajan. Lähivalot toimii normaalisti. Tarviin neuvoja kiitos.
4100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mikä auto kyseessä? Onko pitkille oma polttimo? Jos on niin vaihda polttimot ja jos on samoilla polttimoilla niin tarkista johdotukset (eli tuleeko valoille edes virtaa kun on pitkät päällä)

Äänestä

Mitäpä jos työntäisit sitä vipua itsestäsi poispäin, niin voisi ne pitkätkin syttyä. Itseen päin vedetään kaukovalovilkkua, joka ei sytytä pitkiä jatkuvasti päälle.

Äänestä
  • Mulla on vilkkuviiksessä vaan neljä asentoa. Lepotila, vilkku vasemmalle & oikealle ja itseen päin vetäessä kytkee tai sammuttaa kaukovalot. Tosin jos ajovalot ei ole päällä, niin silloin kaukovalot toimivat vain niin kauan kuin viikseä vetää.

    Äänestä

  • ei poispäin kirjoitti:

    Mulla on vilkkuviiksessä vaan neljä asentoa. Lepotila, vilkku vasemmalle & oikealle ja itseen päin vetäessä kytkee tai sammuttaa kaukovalot. Tosin jos ajovalot ei ole päällä, niin silloin kaukovalot toimivat vain niin kauan kuin viikseä vetää.

    Homma kunnossa..kai? yhtä`äkkiä pitkät välähti päälle ja ne sai pois

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pimeessäajelen kirjoitti:

Pitkät valot eivät syty kun vetää vivusta itseensäpäin, mutta kojetaulussa palaa merkkivalo pitkistä valoista kokoajan. Lähivalot toimii normaalisti. Tarviin neuvoja kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu