Tästä tulee ISO JYTTKY!!!!

Jytkyperse

USA:n talous
EU:n talous
Lähi-Itä kuplii
Tulivuoret paukkuu
UFO:t liitelee taivailla

Kaikki on tämän päivän uutisia, että repikää siitä. Tästä tulee vielä iso jytkky! Nyt jos koskaan kannattaa ottaa lainaa niin paljon kuin irti saa ja hummailla ne menemään. Uusi maailma on tulossa 2012.

3

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä kaikkee tehä?

      > Nyt jos koskaan kannattaa ottaa lainaa niin paljon kuin irti
      > saa ja hummailla ne menemään.

      Tolla hummailulla on rajansa. Siis jos ottais oikein kunnolla velkarahaa nyt, useampi jääkiekkokassillinen. Alkajaisiksi voisi tietenkin ostaa kauneimpia panohaluisia rahalla saatavia huoria. Ja niitä muijia limousine ihan piripintaan täyteen. Ja perään toinen autollinen parhaimpia viinoja mitä Alko vaan pystyy myymään

      Raja on siinä kun on vaan nää vaivaiset yhet munat. Ja vaan yksi maksa. Ne on aina rajana.

      Ihan normissa viikonlopussakin ehtii hyvin naida kassit tyhjäksi useampaankin kertaan. Ja juoda hyvälaatuista viinaa niin paljon että laatta lentää kunnolla.

      > Tästä tulee ISO JYTTKY!!!!

      Joo, joo, tulee tulee. Jytky tuli jo pari kuukautta sitten ja nyt vielä yksi lisää, odotellaan sitä.

      Mutta se vaan että mitä sillä loppurahalla voisi sitten vielä tehdä, kassit tyhjenneenä ja krapulassa?
      .

    • Jytkyperse

      No sitten kun on kassit tyhjänä ja tarpeeksi puklattu niin vois kiertää vähän mualimaa. Ja miksi kiertää sitä kävelemällä jos pystyy palkkaamaan itselle kantajia. Ja tuleehan sitä mualimalla vastaan jos jonkin näköistä hametta ja juomaa. Sitten kun on eletty niin vois rakentaa itelle arkin että selviää 2012 jälkeenkin.

    • Rahalle käyttöö?

      "Ja miksi kiertää sitä kävelemällä jos pystyy palkkaamaan itselle kantajia. Ja tuleehan sitä mualimalla vastaan jos jonkin näköistä hametta ja juomaa."

      Jaa vielä lisää? Kun on jo nyt täysin valmiiksi kypsä tohon hitonmoiseen ulkomaankomennuksen matkalaukkuelämään. Ja vieraiden maiden kassinkantajiin, eli niihin höveleihin taksinovien paukuttelijoihin. Kuin myös horotalojen kauniin näköisiin tautipesiin. Sekä hotellihuoneen auliin täyteläiseen minibaariin.
      Vielä Karhu-kassillinen velkarahaa käyttämättömänä mitä tehdä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4592
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3403
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      41
      1438
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1353
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1206
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      998
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe