Ajoin yks päivä nissanilla moottoritietä täysii. Si katoin ku edessä on punanen mustang. Hei oikeesti mä menin siit ohi. Eiks niissä oo isot koneet ja paljon tehoo. No ei näköjään kun ei pärjänny 1.4 nissanille.
Pitäähän ne ääntä mut nissan pitää simonssin vaimentimella enemmän ääntä. Kannattaisko vaihtaa ne rumat laiskat laatikot vaik nissaniin
Jenkit on laiskoja
19
816
Vastaukset
- tosi fiksu aina
Mäkin oon mennyt ohi Ferrarista ja Porshesta 1.9 TDi:llä, kyllä nuo urheiluautotkin on hitaita.
- Charger10
Mustangissa on aika usein suora kuutosen kone ja koitas itse ajaa näillä bensan hinnoilla sellaisella pinta kaasullakin vie jo yli kympin sadalla ja jenkillä kuuluu ajaa hiljaa. Itselläni on dodge charger ja kyllä siinä ainakin potkua piisaa
- pelitonpelle
hei...mullan lada samara ajoin sillä ohi porsche 911:stä...ajoin ladalla 140. porsche ajoi vain 120 motarilla. todella onnettomia noi porschet. voi jumalasta mitä läppäää tällä taas jauhetaan. hinkuta sinä vaan sillä vitun nissanin ruoskalla kierrokset 3500 ku ajat 120...ite hinkutan samassa vauhdissa kierrosten ollessa 2000:ssä mustangilla.
- ajellaan vaan
valtteri84 on provo. Se käy näkojään provoilemassa vähä joka aiheessa. Ajelis vaan sillä mopollaan senkin aikaa. Ai niin jos äiti ei annakkaan bensarahaa. Kiukuttaahan se.
- <<<<
vanhat jenkit on todella hienoja ja nää v 1967-2003 jenkit menee.....auton pitää olla kätevä ja taitava peli että sitä saa korjattua
- muskeli-masa 22
Juurikin niin. Niinkuin ehkäpä yksi muskeliaikakauden hienoimmista tuotoksista: AMC Pacer. Eikö se malli saanut kunniankin olla Indy500 -kilpailun pace-carinakin ? Kai se mallinimikin siitä tuli. Kyllä siinä oli selkärangan välilevyt kovilla, kun vähänkin polkaisi kaasua :)
- kaikkea sitä näkee
muskeli-masa 22 kirjoitti:
Juurikin niin. Niinkuin ehkäpä yksi muskeliaikakauden hienoimmista tuotoksista: AMC Pacer. Eikö se malli saanut kunniankin olla Indy500 -kilpailun pace-carinakin ? Kai se mallinimikin siitä tuli. Kyllä siinä oli selkärangan välilevyt kovilla, kun vähänkin polkaisi kaasua :)
Kyllä se on surkuhupaisaa nähdä tuolla maantiellä 100km nopeusalueella muskelijenkkejä ajamassa 80km/h. Kyllä se bensa on kallista ja kulutus suuri.
- Alfahda
kaikkea sitä näkee kirjoitti:
Kyllä se on surkuhupaisaa nähdä tuolla maantiellä 100km nopeusalueella muskelijenkkejä ajamassa 80km/h. Kyllä se bensa on kallista ja kulutus suuri.
Olisi upeaa omistaa 39 jenkkiä ja 22 harrasteautoa
- Alt-525
Alfahda kirjoitti:
Olisi upeaa omistaa 39 jenkkiä ja 22 harrasteautoa
Olisi upeaa omistaa 39 jenkkiä ja 22 harrasteena ja 7 käyttistä ja 5 harrastejenkkiä
- ####
Alt-525 kirjoitti:
Olisi upeaa omistaa 39 jenkkiä ja 22 harrasteena ja 7 käyttistä ja 5 harrastejenkkiä
No mikset sitten osta niitä ja ala harrastaa, ei vanhat käytetyt autot paljoa maksa.
- niijjjjooo5656
jä oot varma että aina pitäs hetken mielijohteesta lähtee ajamaan kun hullun vain sen takia ettei joku luule ettei tää kulje...ei kaikki osta isolla koneella olevaa autoa vain sen takia että voi pönkittää itsetuntoa.antakaa ihmisten ostaa auto vaikka panssarivaunun moottorilla ei se siitä sillä kusipäätä tee....eikä velvoita aina todistamaan että on isolla ja kulkee...pöh aikuiset ihmiset...
- ei bemarit ohi mene
tuu koittaa mun 72 chevelleä vastaan joka on varustettu 454 jonka päällä on vielä 8-71 remmiahdin katotaan miten sit suu pannaan :D
- sytytysjärjestys
"tuu koittaa mun 72 chevelleä vastaan joka on varustettu 454 jonka päällä on vielä 8-71 remmiahdin katotaan miten sit suu pannaan :D "
Onks tuo 454 sytytysjärjestys? Ja minkä takia sitä remmiä pitää ahtaa 8-71?
- hahahahahhhahahah
minä ja nissani....voi V.I.T.T.U..........
- Moparukko
''Onks tuo 454 sytytysjärjestys? Ja minkä takia sitä remmiä pitää ahtaa 8-71?''
454 meinaa moottorin kuutiotuumia, joka litratilavuudeks muutettuna on yhtä kuin 7.4 litrane chevyn isolohko v8 ja se 8-71 tarkottaa ahtimen kokoa. tuo 8-17 on tarkotettu race käyttöö eli tosi kireesee pikkulohkoo tahi härskimpää isolohkoon... ja kyllä juu jotkut jenkit voivat olla laiskoja. mutta yleensä ne on kunnon siipicäkkylöitä sun muita. vakio 318 dartilla pysyy iha hyvin ison pemarin perässä . . . ja siinä on nissani miehet ihmeissää ku tuol omal coronetil lähtee valoista.nissani miehet saa kuminkäryä haistella sen jälkee... toisille se teho tulee äänestä,toisille taas ääni Tehosta!.- alfatah
olisi upeaa harrastaa. omistaa jenkkeja vuosilta 1927-1999 ja 2 farmaria buick electra stw ja ford crown victoria stw ja 1962 valiant.1963 valiant. 1964 valiant.1965 valiant.1966 mustang. 1967 barracuda.1968 barracuda. 1969 corvette. 1970 barracuda. 1971 mustang. 1972 barracuda. 1973 mustang. ja harrasteena 1974 new yorker. ja hevostrailerin vetoautona caprice classic. parisienne. ja projektina 1927 mallinen ford.
- alfatah
alfatah kirjoitti:
olisi upeaa harrastaa. omistaa jenkkeja vuosilta 1927-1999 ja 2 farmaria buick electra stw ja ford crown victoria stw ja 1962 valiant.1963 valiant. 1964 valiant.1965 valiant.1966 mustang. 1967 barracuda.1968 barracuda. 1969 corvette. 1970 barracuda. 1971 mustang. 1972 barracuda. 1973 mustang. ja harrasteena 1974 new yorker. ja hevostrailerin vetoautona caprice classic. parisienne. ja projektina 1927 mallinen ford.
olisi upeaa harrastaa jenkkeja ja omistaa 28 jenkkia ja 7 jenkkia hevostrailerin vetoautona:-( ja harrasteina ( 1927 ford.1928 chevrolet.1929 ford. 1930 ford. 1931 dodge. 1932 dodge. 1933 dodge. 1934 ford. 1935 dodge. 1936 ford. 1937 dodge. 1938 ford. 1939 dodge. 1940 ford. 1941 ford. 1942 chevrolet. ja hevostrailerinvetoautona oldsmobile 88 cutlas:-( hevonen walhalla:-( ja harrasteina 1943 ford.
- pääpökö
No olis!!!
- Test draiv
Kyllä jäi itellä nissanit kakkoseksi kun kävin vähän marko sipilän Corvettea kokeilemassa motarilla. En ole ikinä ajanut niin tehokasta autoa! Siinä oli jotain 700hv! Ja auto ei varmasti painanut kuin kaksi kertaa sen verran..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455030Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121590Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481199Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101139- 131093
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2862Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57769Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27733