Ruotsalainen elektroniikkajätti konkurssiin!!!!!!!!!!!!!!!!!

Naatitaan

Breaaaking nyyss: Tukholma (YP, SKK, TTT ja YLETÖN)

Heja Sverige,
Lisää näitä niin pääsemme nauttimaan konkurssikypsän Ruotsin hedelmistä.
Halvalla kruunulla saa vähemmän euroja. Kun liikkeen nimestä poistaa On niin jäljelle jää OFF.
http://www.thelocal.se/34872/20110711/

Naattikaa halvasta elektroniikasta ja pakkoruotsista.

11

119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisää pakkoruotsia

      On se vaan ihan Jorma tuo Wallinin setä!

    • Ylen Kankkunen

      Virosta kaatuu Off-liikettä. Suomessa olikin enää vain pelkkä näyteikkuna.
      Ruotsin talous jyrkässä alamäessä. Kankkunen sanoi Tukholmassa, että shoppailu on nyt OFF.

      • näin nykyään

        Virossajan tehdään kaikki "suomalaisett" tuotteet jopa leivät ja virolaiset ovat vielä niin röyhkeitä, että tulevat ja hakevat jopa työpaikat suomalaisten naaman edestä, sitten ostellaan omakotitalo Suomesta ja asutaan leveästi.


    • Minulla on

      velkaa ONOFFIlle (Resurs bank) yli kakssattaa.

      Mites niille käy? Pittääkö maksoo?

    • Rulettaa ruotsi

      Kuules ruotissa on rahaa ettei paskalle taivu,aina niitä firmoja kaatuu oli kansan talous sitten miten hyvässä kunnossa,ne ihmetteli tätä takapajulaa nimitän sukulaiset jo kolmekymmentä vuotta sitten,kun täälä oli niin paljon sorateitä ?

      • Siltähän tuo näyttää, valitettavasti: http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Liian pieni valtionvelka ehkä ongelma Ruotsille/1135264846278

        Totta on tuokin ero Suomen ja Ruotsin tiestöllä, Ruotsi rakentaa nopeita väyliä senkun ehtii ja Suomessa pystytetään kameratolppia alennettuja rajoituksia vahtimaan. Voi prkl millainen oli Tampere-Vaasa -välikin, jatkuvaa kaasupolkimen pumppausta rajoitusten vaihdellessa 60-100, lyhin satasen pätkä oli vain muutama sata metriä ja niitä pönttöjä oli melko tiheässä.
        ...ja Ruotsi on jo luopunut talvirajoituksistakin!


    • painutakasinmettään!

      Ruotsi on tuonti ja vienti yhteenlaskettuna Suomen toiseksi suurin kauppakumppani Saksan jälkeen. Taidat olla aivan vitun tyhmä?

    • tussuf
    • niin käytänkin

      Ruotsin valtionvelka on aliimmissa lukemissa 30 vuoteen. Ne omistaa suomalaisia isoja yrityksiä. Liekö SOK-konserni myöskin?

      • Heja kruunu

        Niin... Aika outo alotus. Ruotsi lyhentää valtion velkaansa, kun taas suomi lisää sitä ihan älyttömällä vauhdilla. Ja kruunu... Jahas. Euron alkuvaiheissa jouduin parhaimmillaan maksamaan eurosta yli 12 kr. Nyt on jo välillä saatu euroja alle 9 kr!!! Että se siitä sun konkurssikypsyydestä. Kataisen pesä menee ennen konkkaan kuin Ruotsi. Ruotsilla on maksuvalmiutta toistaiseksi, kun taas suomen talous on heilunut pahasti jo pitemmän aikaa.


    • omistavat puol suome

      Mikä hiton Ruotsalainen elektroiikkajätti. ?

      Eihän tuo ollut kun kurja kauppaketju joka osti tehtaiden jäänösjämäerät, vanhentuneet ja riisutut mallit. Sitten kun juoksee tarjouksen perään niin huomaa että merkki on oikea mutta loppupäätteestä on jokin kirjain vaidettu.
      Ja herkut puuttuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe