POLIISI VAATII LISÄÄ UHREJA !

Late Lapista.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011071114039790_uu.shtml


POLIISI VAATII LISÄÄ UHREJA TAPEETILLE, JOTTA TUTKINTA VOIDAAN ALOITTAA!?!?
Paljonkohan niitä pitäisi olla tutkinnan aloittamiseksi? eikö nuo kolmekin jo riittäisi? onhan kolmekin raiskauksen uhria ainakin minun mielestäni jopa liikaa !
No joo jos tekijä on somaali, niin ehkäpä tuo lasketaan poliisipiireissä vasta treenauksksi, varsinaiseen toimitaan !


Late Lapista. SSSS Ry!

4

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taas saa ihmetellä

      On kyllä erikoista.

      • Late Lapista.

        NIIN PASKALAKEILTA TULEE YHÄ VAIN TOINEN TOISTANSA ERIKOISEMPIA LAUSUNTOJA !
        Alla savolaispoliisin lausunto Suomalaisen mökkipihan vallanneista sakemanneista !

        "- Kyllä se oli lähtökohtaisesti selkeästi poliisille kuuluva tehtävä. Ehkä tässä kulttuurierot ja tietämättömyys aiheuttivat osin tämän tilanteen. Tahallisesta teosta siinä ei ehkä kuitenkaan ollut kysymys.

        - Meillä ei ollut Leppävirran alueella poliisivenettä, kun Varkauden poliisivene oli toisen syyn takia Kuopiossa.Työnjohto ei sitten määrännyt venettä käymään Leppävirralla. Poliisille tulleen tiedon mukaan siellä ei ollut kellään hengenvaaraa, eikä omaisuuden vahingoittumisesta ollut vakavaa vaaraa. "


        Voihan pirskeles! Olihan tuossa jälleen paskalakilta ihmeellinen lausunto! Ihme jotta ei leppävirran vallesmanni todennut jotta tämähän oli vain globalisaation tuoma yksittäinen priorisointi tapaus ! Vai että ei tahallinen ja kulttuurieroista johtuvat tapahtuma?? Joko nuo sillanpolttajatkin ovat somaaleihin verrattavia kulttuurinrikastajia ???


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • tussuf

      kysehän saattaa olla vain useammasta kulttuurisesta väärinkäsityksestä aiheutuneestaa yksittäistapauksesta.
      ja ei poliisilla mitenkään voi olla kaikkeen aikaa. jos poliisi tutkisi kaikkia rikoksia päivät pitkät, niin kuka sinä aikana kiusaisi mopopoikia?

    • Late Lapista.

      Poliisi ei näköjään ehdi edes mopopoikia kiusaamaan, pärräävät perskeleen kakarat täällä meidänkin pihoilla, pahaäänisillä trimmatuilla mopoillaan yökaudet jotta ei oikeat IHMISET saa edes nukkua rauhassa !
      KOTIRAUHAN RIKKOMINEN! JA RAISKAAMISET Ovat törkeitä rikoksia! syyllistyivätpä niihin sitten sillanpolttajat taikka mopopojat, ja törkeisiin rikoksiin poliisilta kyllä pitää aikaa löytyä!
      Siirtäkööt porukkaa noista tutkapartioista, todellisten rikollisten jahtaamiseen!


      Late Lapista. SSSS Ry!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe