TOTAALISEN VÄÄRÄÄ POLITIIKKAA

LYPSÄVÄ LEHMÄ

Peli poikki nyt Suomen osalta, tänään klo 10:25

Suomi tuhoaa taloutensa, jos jatkaa tätä rahan syytämistä. Tuo EU-mafia aikoo nyt nostaa tukirahaston 1500 miljardiin. Miettikääpä, mikä on Suomen osuus siitä? Tällä ei kuitenkaan sen kummemmin pelasteta euroa vaan ainoastaan taas pitkitetään lopullista ratkaisua kriisiin muutamalla kuukaudella.Todella väärin on myös se, että Britannia on suurimpia sijoittajia noissa maissa, mutta ei aio mitenkään osallistua tukirahoittamiseen.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tällaiseta se on..

      Suomen osalta puhutaan lähes 28 miljardista eurosta. Jos osakin tuosta realisoituu valtion maksettavaksi vaikka 15 miljardia euroa. Se tietää Suomen valtion budjetissa kovaa taakkaa 10-15 vuodeksi. Ja taas leikataan terveydenhoitoo ym. Kansa maksaa mukisematta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      106
      2679
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      111
      1968
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1586
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1294
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1129
    6. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1042
    7. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1034
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      127
      1022
    9. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      1008
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      345
      867
    Aihe