Eikös se ole hyvä asia että lehdistö hankkii tietoja vähän arvelutavasti.muuten valtaa pitävät mellastavat kuin siat pellossa ? tosin nekin käyttävät niitä omiin tarkoitusperiin,riipuen kuka mitäkin omistaa.
Lehdistön vapaus
3
53
Vastaukset
- dsgsfdgsfdgqewewe
Lehdistöä valvoo laki joka mätkii alvariinsa duomioita toimittajille ja tieltä eksyneille.Tuomitut doimittajat otetaan ruodusta ja lähetetään lätkimään.
Tilalle tulee taas uudet pöntöt jotka mokailevat vielä ahkerimmin.Tämä on sitä luonnon kiertokulkua.Mikähän on Suomen lähihistorian suurin vahingonkorvauskanne mikä on nyt vireillä?
http://uutiset.msn.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Yleltä vaaditaan 15 miljoonan euron korvauksia Patria-jutusta /1135266958666 - vesku kysyy
Kuka se toimittaja oli joka pahoinpideltiin vankilassa?
- Korruptio=hallitus
Paljonkohan on vielä paljastamatta samanlaisia "juttuja"?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Noppa-juttu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475365Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612086Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181760Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381723- 161473
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301417Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4130081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771058Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se205905