... rasismi, homoviha, tupakointi ja nuuskaaminen? Noin niin kuin joitain ominaisuuksia mainitakseni.
Miksi korkeastikoulutettujen keskuudessa puolestaan rasisimi ja homoviha ovat erittäin harvinaisia ja tupakointi ja nuuskaaminenkin melko harvinaista?
Toivon asiallisia vastauksia. Kiitos.
Miksi alemmille sosiaaliluokille on leimallista ...
13
104
Vastaukset
- Koska homoviha
korreloi negatiivisesti älykkyyden kanssa.
- Johtuu älykkyyden
puuttesta.
- totuus!!!
koska korkeasti koulutetut eivät yleensä ole niin paljoa tekemisessä em kansanryhmien kesken homot loiset somalit romanit mustalaiset ym. ym...
Niin siksi ja asunnot ovat yleensä hienosto alueella jonne nuo korkeasti koulutetut itseään sivistyneinä pitävät ovat myös itse päättämässä tai "tuttujen" kautta ketä lähi alueille otetaan asumaan!!!!
Sensijaan kaikki sosiaalinen poikkeuksellinen ja epäkelpo aines pakko asutetaan "tavisten" keskuuteen tuomaan epäjärjestystä ja levottomuutta ja rasisimi ym. on luonnollinen kehityskulku!
Laskeudu puusta!!! Ääliö! - alempaa luokkaa
Alempi luokka on rehellisempää ja fiksumpaa eikä usko kaikkea ääliöpropagandaa vaan silmiään ja korviaan ts alempaa luokkaa ei ole niin helppo kusettaa kaikenmaailman taivaita hipovilla ideoilla kuin vähän yksinkertaisia ylemmän luokan edustajia. On ollut kunnia tavata kummankin porukan jäseniä ja alemman luokan edustajat ovat yleensä sekä reilumpia ja mukavampia kuin itseään täynnäolevat leuhkat ylemmän luokan jäsenet.Valitsenkin nykyään seurani aina alemmasta luokasta ja annan ylempien olla ylhäiseesä ylemmyydessään ja kaikki hyötyy.
- kahdella rajalla
on enemmän yhteistä kuin keskellä olevalla. Esimerkiksi huumaavien aineiden käyttö rikkailla, julkkiksilla kuten köyhillä, syrjäytyneillä. Tai vammaisuudella ja neroudella, samanlaisia autistisia käytöspiirteitä muissa maailmoissa ja samankaltainen ulkonäkö toisinaan, pullopohja korkit päässä. Tai psykopaatilla ja sosiaalisesti fiksuimmilla, älytön sosiaalinen järjenkäyttö.
Parasta on olla siellä keskellä. - Sääli mutta totta
Koska sivistyneemmät ja korkeamminkoulutetut ihmiset ymmärtävät erilaisuuden toisin kuin alemmat sosiaaliluokat.
Alemmissa sosiaaliluokissa on tarkat säännöt joiden mukaan toimitaan, hyväksytyt ja kielletyt. Mm.viinan juonti ja tupakointi ovat erittäin hyväksyttyjä, joissain uskonnollisissa piireissä jopa insesti.
Alemman sosiaaliluokan jäsenille on turhaa edes yrittää selittää asioita. He ovat kuin sammakkoja kaivossaan, heidän maailmankuvansa on pieni. Lisäksi olosuhteet joissa he elävät ja heidän itsensä heille sallimat tunteet ja vietit ovat niin tarkkaan kahlittuja, että erilaisuus herättää heissä, itsesuojeluvaistoon perustuen ahdistusta ja siten väkivaltaista käyttäytymistä.
Omasta viettimaailmasta tajuntaan pyrkivat vietit ja tunteet kohdistetaan siihen, joka näitä tunteita edustavat, useimmiten homot. Rasismi on puolustuskeino, keino yrittää nostaa itseään rasismin kohdetta ylemmäksi. Ymmärrettävää, mikäli omalle ylemmyydentunnolleen ei ole muuta perustetta kuin esimerkiksi ihonväri. - TÄSSÄ TOTUUS
Johtuu enimmäkseen ihmisen tavasta matkia tovereitaan.
- vienotuuli
Johtuisikohan juurikin siitä että ovat kouluttautuneet riittävästi?
- forskare-1
Tarkoittanet että homoiksi voidaan kouluttautua? en usko että koulutus on kovinkaan merkittävä tekijä seksuaalisessa suuntautumisessa vaikkakin homppeleita on enemmän juuri koulutetussa väestössä.
Papiksi lukeminen tuottaa pedofiilejä jonkin verran. Sivistystä ei kuitenkaan lapsiin sekaantuminen ole. - Kun ollaan
ns. evoluution alimmalla oksalla, ollaan hieman yksinkertaisia.
Eihän siinä muutakaan. - forskare-1
Tarkoittanet kokoomuslaisia? Nehän ovat tunnetusti evoluution jäänteitä, kaukana ihmisyydestä, inhimillisyydestä.
- raakkuna1
Olet siis Kokoomuslainen nuorimies helsingistä, jonka itsetunto on juuri tuossa asenteessa että suuri osa kansasta on alempaa sosiaaliluokkaa. Joop. Ja nuo mainitsemasi ominaisuudet joita pääasiallisesti tarkoitat on homosyrjintä, ja uuden maahanmuuttopolitiikan laatiminen. Niin ymmärtääkseni olet siis homo joka ei tupakoi. Ja homoilevassa ystäväpiirissäsi on samankaltaisuutta kanssasi, ja teidän keskusteluihinne ei kuulu kunnollinen kansallinen politiikka.
- Dorka on dorka
Koska yksinkertainen on yksinkertainen ja heikon asemansa ja huonon itsetuntonsa takia tarvitsee yksinkertaisen LOHTUJA: viinaa, tupakkaa, samastumista näitä harrastaviin ihmistyhmiin. Toisaalta ihmisryhmiä, joita kuvittelee voivansa halveksia tai joiden suhteen kuvittelee voivansa tuntea ylemmyyttä, mikä sekin on yksinkertaisen korvienvälin seurausta kuten kaikki muukin heidän elämässään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897