Vin Diesel ja Nelosen kesän elokuvat

Nelosella pyörii mainos kesän elokuvista. Taustalla soi Rumerin Thankful ja sen mukaan luvassa on mm. Lotria ja muita kovia. Mutta osaako joku sanoa, mikä elokuva se on, missä Vin Diesel on jonku naisen kanssa ja kuka se nainen on?
3294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

HUH, no onpas kysymys..."mikä se elokuva on missä se on jonkun naisen kanssa ja kuka se nainen on"....

Et voinut pikkaisen enemmän kuvailla, kun noita leffoja missä Vin on jonkun naisen kanssa on useita. Itelle tulee mieleen agenttitarina xXx jossa pahis-Xanderista (jota siis näyttelee Vin) tehdään valtion agentti ja se saa tekojaan anteeksi kun tekee valtiolle duunia. Siinä on myös venäläinen naisagentti Yelena (jota näyttelee Asia Argento) soluttautuneena rikollisjärjestöön ja se lopulta yhteistyössä Xanderin kanssa romuttaa tuon rikollisjärjestön.

http://www.imdb.com/title/tt0295701/

Toinen mikä tulee mieleen, on scifi-juttu Pitch black eli Pimeän uhka (ei pidä sekoittaa Star Wars Episodi 1:een jonka nimi on Star Wars episodi I - Pimeä uhka). Siinä stoorissa menevät/joutuvat aluksellaan jollekin planeetalle jossa on vaarallisia olioita jotka alkaa tappaa tuon aluksen väkeä. Vin näyttelee tässä leffassa vankia Riddickiä jota jos en väärin muista, ollaan kuskaamassa jonnekin vankilaan johonkin planeetalle jota en muista. Tuon aluksen kapteeni on nainen nimeltä Carolyn Fry ja häntä näyttelee australialainen Radha Mitchell.

http://www.imdb.com/title/tt0134847/

Äänestä

Ai niin ja mainittakoon että en ole nähnyt sekunnin murto-osaakaan tuosta mainoksesta joten en tiedä todellakaan mitä leffoja on Neloselta tulossa. Mainitsin vain itselle mieleen tulevia leffoja missä Vin näyttelee pääosaa naisen kanssa.

Äänestä

No joo, kieltämättä kysymyksen yksityiskohdat olivat vähäiset, mutta lähdin liikkeelle sillä olettamuksella, että vastaaja olisi nähny kyseisen mainoksen ja kyseisen leffan. :D

Mutta sun vastauksesta oli kyllä apua, koska youtubetin nimillä vin diesel ja asia argento ja toki tuli pätkiä xXx-leffasta, mutta myös sivupalkkiin tuli pienen surffailun jälkeen myös traileri babylon ad:sta, mikä oli tuo kyseinen leffa mitä hain takaa.
http://www.imdb.com/title/tt0364970/

Kiitos vastauksestasi :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lyppyl12 kirjoitti:

Nelosella pyörii mainos kesän elokuvista. Taustalla soi Rumerin Thankful ja sen mukaan luvassa on mm. Lotria ja muita kovia. Mutta osaako joku sanoa, mikä elokuva se on, missä Vin Diesel on jonku naisen kanssa ja kuka se nainen on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu