sairastuneen Saksalaisturistin takia loma asunnolle rantautuneet Saksalaisturistit saivat maistaa Suomalaisten itsekkyyden ja kateuden.
haukkana vahtiva vanhapiika naapuri soitti poliisille ja omistajalle huomattuaan turistit,ilkeys ja vain omaan per..een tuijottaminen on Suomalaislle nykyaikaa.
seurueessa oli paljon lapsiakin,Saksalaiset nettikorjoittelijat ovat huomioineet asian ja kommentit ovat Suomalaisvastaisia.
huono kuva Suomesta Saksalaisille.
4
78
Vastaukset
- Achtung!
Ein idiotische Provokazion!
- tussuf
eikös sairaalle oikea paikka olisi ollut sairaala eikä toisen mökin piha?
>>Saksalaiset nettikorjoittelijat ovat huomioineet asian ja kommentit ovat Suomalaisvastaisia.>>
tuo on taas aivan yhden tekevää, mitä ulkomaalaiset ajattelevat meistä.
tietysti voit kokeilla saksassa mennä majoittumaan toisten maille ja kertoa sitten täällä, miten pian äkkilähtö tuli. - Late Lapista.
No johan repesi! Oletkos kuullut huhujakaan Lapin polttamisista, sillanpolttajat ovat heeeeelevetin röyhkeää sakkia, kehtaavat vielä tuhotöidensä jälkeen näyttää naamansa Suomessa, ja ihan ilman kuonokoppaa ! Koskas sillanpolttajat maksavat Suomelle tekemänsä tuhot?????
Late Lapista. SSSS Ry! - Herrakansa
jätti kuitenkin armollisesti tällä kertaa mökin polttamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2593161Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy782598Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har281755Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään701655Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1871610Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j181280Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.691211- 661143
- 971060
- 24909