Valtava määrä vanoja taivaalla, uusia ja vanhoja.
Eilen ei ollut vielä mitään mutta iltataivaan pinkki-ionisaatio hohti kirkkaampana kuin koskaan ennen.
Vanat ovat alueella, Rantasalmi, Kangaslampi, Enonkoski, Oravi.
Vanoja en juuri ole pääsiaisen jälkeen nähnyt, kuis muualla?
TAAS SE ALKOI !!
12
172
Vastaukset
- Kemikaali-Ali.
Ja taas se alkoi! Nimittäin hömpötys kemikaalivanoista!
Hohhoijjaa ja joo..,ei ole näkynyt mitään kuvitteellisia kemikaalivanoja siksi,että täälläpäin taivas on pilvessä ja vettä sataa.
Kuinkahan kauan noista kemikaalivanoista jotkut jaksavat jankuttaa??- cirruskerosiinano11
En ole puhunut kemikaalivanoista ! Crruskerosiinanot ovat edelleen suurimmksi osaksi vesihöyryä.
- Sumutinnn
Kyllä ne sumuttaa, ja ne lentää tosi matalalla. Välillä ei mitään muutamaan päivään ja sitte taas kauhee ralli päällänsä.
- pyäräilijä
Saariston rengastiellä oli eilen merimaskusta naantaliin chemtraileja, yllättäen illalla turun keskustassa harmaa usva peitti taivaan ja tuli kylmä keli.
Yö oli rauhallinen, mitä nyt "HAARP-pilviä" (tasaisesti hajonnut verkkomainen pilvi). Tarvitaan chembustereita ympäri SUOMEN, kun taivas on sylfien peittämä niin voimme alkaa keräämään "tausta"säteilyä luonnosta. Ei ole vaikeaa, mutta nämä ovat tehty laittomiksi. Perkeleen Ydinmafia.- Remington.
Eilen mökillä näin epäilyttävän pilven järven yläpuolella.Tömäytin siiihen pumppuhaulikolla koko makasiinin tyhjäksi...ja sitten se pilvi tipahti järveen..molskis!...
Nyt olen piilossa perunakellarissa koska minua etsitään.Mutta ei se mitään koska minulla on puolentoista vuoden ruoka-ja juomavarastot ja kellarissa on myös sähköt.
Tulen ulos kellarista vasta joulukuun viimeisenä päivänä vuonna 2012... - vanamestari11
Remington. kirjoitti:
Eilen mökillä näin epäilyttävän pilven järven yläpuolella.Tömäytin siiihen pumppuhaulikolla koko makasiinin tyhjäksi...ja sitten se pilvi tipahti järveen..molskis!...
Nyt olen piilossa perunakellarissa koska minua etsitään.Mutta ei se mitään koska minulla on puolentoista vuoden ruoka-ja juomavarastot ja kellarissa on myös sähköt.
Tulen ulos kellarista vasta joulukuun viimeisenä päivänä vuonna 2012...Sä oletkin vaan hullu.
- Remington.
vanamestari11 kirjoitti:
Sä oletkin vaan hullu.
Aloittajan kanssa samaa mieltä olevat taitavat paremmin sopia kyseiseen kategoriaan.....
- cirruskerosiinano11
Remington. kirjoitti:
Aloittajan kanssa samaa mieltä olevat taitavat paremmin sopia kyseiseen kategoriaan.....
Ihan haulikola näitä vanoja ei tiputeta, paitsi jos laukaiset omaan päähäsi.
- cirruskerosiinano11
Valtava vanahyökköys jatkuu samalla alueella. Tunissa noin 20 vanaa jatkuu varmaan iltaan. Vanat leviävät ja jatkavat matkaa lounaaseen.
- cirruskerosiinano11
Katsoin hyvillä kiikareilla koneita. Yhdestä koneesta vanat alkoivat suoraan peräsiipien kärjestä. Koneessa oli kaksi siipimoottoria leveämällä joten vanat ei voinut tulla moottoreista.
- DrWhö
Kummallista. Tulin kreikasta lomalta ja siellä suihkuhävittäjät partioivat ilmatilaa päivittäin kovalla jylinällä. Koneet kiisivät puhtaan sinisellä taivaalla eivätkä jättäneet minkäänlaista vanaa jälkeensä. Koko loman aikana ei näkynyt minkäänlaista chemtrailsia taivaalla, ennenkuin taas suomessa.
- cirruskerosiinano11
Mielenkiintoista on se että suomessakaan ei ole pääsiäisen jälkeen näkynyt vanoja kuin satunnaisesti.
Tänään oli huippupäivä aloituksessa mainitulla alueella, arvioilta kymmeniä vanoja muutamassa tunnissa ja suurin osa vanoista tuli idästä pain tulevista koneista.
Vanat siirtyivät melko nopeasti ilmavirtauseen mukaan lounaaseen. Seuraavat koneet ajoivat suunilleen samaa linjaa mutta vanakoneita alkoi tulla myös etelämmmästä ja pohjoisemmasta koskaan ei ajettu vanhan vanan päälle tai l edes lähelle.
Nyt vanat ovat levinneet uduksi ja valuviksi pilviksi joista on myös paljon kuvauksia netissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941