korvatulehdus

Tytär sai keskiviikkona 7 päivän lääkekuurin korvatulehdukseen ja desinfioivat tipat, sekä särkylääkettä kipuun. korviin sattuu yhä. Eikö niiden lääkkeiden pitäisi jo rueta tehoamaan?
5118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siis tämän viikon keskiviikkona? Lääkekuurin nimi? Särkylääke toki voi auttaa jo jonkin verran, antib. ei välttämättä. Vai saiko hän antibioottikuurin? Tulehdus voi olla viruksenkin aiheuttama ja siihenhän antib.ei auta

Eli lapsen ikä? Lääkkeiden nimet...

Äänestä
  • Taitaa olla kyse korvakäytävän tulehduksesta, kun on määrätty korvatippoja. Sen paraneminen ottaa aikansa ja voi vaatia myös väkevämpiä paikallishoitoja.

    Äänestä

Amorion kuurin sai. Tänään kipu hellittänyt, ei ole tarvinnut enää särkylääkkeitä. Uimaan ei varmaan kannata vielä mennä?

Äänestä
  • EI uimaan. Siis sielläkö on välikorvatulehdus? Miksi tipat?

    Äänestä

Huonosti paraneva korvavaiva voi jättää ongelmia. Korvalääkäriin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harmillista kirjoitti:

Tytär sai keskiviikkona 7 päivän lääkekuurin korvatulehdukseen ja desinfioivat tipat, sekä särkylääkettä kipuun. korviin sattuu yhä. Eikö niiden lääkkeiden pitäisi jo rueta tehoamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu