Minnekäs kannattaisi Seinäjoella viedä 2004 mallinen S80 Volvo 100tonnin huoltoon?
Eli luotettava paikka eikä mikään nyrkkipaja.
Auton määräaikaishuolto
19
4897
Vastaukset
- Ammattikuljettaja
E-p:n autohuolto Rengastiellä tai Joupin Neste.
- Pitkäaikainen kävijä
Joupin Nesteellä huolletaan edullisesti ja luotettavasti!
- Merkkiliike on paree
Markan seppä tekee kympin vahingon.... Merkkipaja on aina merkkipaja. Jos Käyttöauto ei miellytä, niin lähikunnista löytyy merkkipajoja...
- Volvonainen
Omaa Volvoani ole huollattanut Maakunnan Autossa. Vaikka liike on profiloitunut Toyota-huolloksi, myös Volvon huolto onnistuu kuin merkkiliikkeessä ja hinta on hiukan kohtuullisempi kuin Käyttiksellä.
- huollattanut
Merkkilike tuntee parhaiten auton. Työlle saa takuun ja nykyään Volvoon saa liikkumisturvan kaupanpäälle. Käyttöautolla olen käyttänyt.
- remppaaatiremppaa
Maakunnan auto tai matalamäki rengastiellä. Jälkimmäistä varsinkin voin suositella lämpimästi. Ei ehkä edullisin, mutta siellä osataan muutakin kuin vain tietokonehommia.
- VW Bora
Olen huollattanut jo useamman vuoden ajan täällä:
http://www.lapuanautohuolto.com/
On viimeisen päälle ammattitaitoinen paikka ja veloitus kohtuullinen. - volvomies
Odota heinäkuulle
http://www.vrcf.fi/foorumi/index.php?topic=19455.0- plok
onko volvomiehellä tai muilla tietoa tästä uudesta korjaamosta että millanen tuntiveloitus on tulossa? Entä keskittyvätkö vain volvoihin vai mitä? Ei oikeen mitään tietoa vielä tunnu löytyvän.
- kaarakomia
Onko tämä Carcom-Volvo-huolto tekemisissä virolaisen suomessakin toimivan Carcom-autokaupan kanssa?
- Lakeus1
www.maki-ikola.fi/
- volvomies
Tuntihinnat on seinäjoen keskitason alapuolella, sis riippumattomien korjaamoiden. Yrityksellä ei ole mitään tekemistä tuon virolaisen yhtiön kanssa.
Kaikki merkit kuulemma huoltaa, mutta erikoisosaamista löytyy volvo- renault puolelta. - V70III
volvomies kirjoitti:
Tuntihinnat on seinäjoen keskitason alapuolella, sis riippumattomien korjaamoiden. Yrityksellä ei ole mitään tekemistä tuon virolaisen yhtiön kanssa.
Kaikki merkit kuulemma huoltaa, mutta erikoisosaamista löytyy volvo- renault puolelta.No jos noin halpaa on niin taitaapi olla jakoavain ja leka linjalla koko putiikki.....
- S-huolto
V70III kirjoitti:
No jos noin halpaa on niin taitaapi olla jakoavain ja leka linjalla koko putiikki.....
Hyllykalliolla erittäin luotettava
- volvomies
Kokeile kun toiminta alkaa, sitten sen tietää.aika paha mennä sanomaan etukäteen toimintaa
- Carcom
Hei, täällä meistä käydyn muutaman viestin mittaisen keskustelun tiimoilta hieman vastailen mietteisiinne.
Perustamme autokorjaamon Seinäjoelle Rengastie 35:een
Emme ole tekemisissä Virolaisen Carcom automyynnin kanssa.
Tuntihintamme tulee olemaan hyvin kilpailukykyinen, suurin panostuksemme tulee olemaan nykyaikaiset Volvo ja Renault henkilö- ja pakettiautot, autoalan ammattilaisina toki kykenemme huoltamaan ja korjaamaan myös muun merkkisiä autoja.
Kotisivumme ovat osittain auenneet osoitteessa http://www.carcom.fi
Palautetta ja kysymyksiä otamme vastaan osoitteessa
asiakaspalaute
at
carcom.fi
Terveisin
Mikael - kovin osittaista ;)
"Hakemasi sivu on suojattu salasanalla"
No, ootellaan ;) - 10+18
Oon huollattanu vanhahkoa vag-konsernin autoa S-etuhuollossa. Tuntitaksa ei niillä edullinen ole (70e luokkaa), mutta ovat tehneet aina työt ripeästi, eikä työn laadussa ole vielä ollut mitään valittamista. Pienillä laskuilla on päässyt.
- Seinäjo
Seinäjoen autohuolto rengastie 6 siellä delta auton pitkäaikainen työn tekijä joka osaa hommansa ja edullisesti..Kannattaa käydä tsekkaas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854568
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163493Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392093Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1061307