ostaa kirpparilta halvalla, ja vähän ehostaa niitä ja myy kalliilla. Ostin viisi vaatetta 10 e yhteensä, ja myin siten omalla kirppispaikalla kappalehintaan 10 e, niin tuli rahaa 50 e!! Tienasin jopa 40 e!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aatelkaa, kauppa se on joka kannattaa.
Köyhä tienaa kun
11
138
Vastaukset
- Muistithan imoittaa
Nuo tulot verotukseen ja sosiaalivirastoon, että pääset tukemaan tätä yhteiskuntaa verovaroin, ja jotta voivat pidättää tuon palkkatulon tuestasi.
- metall-leidi
eihän ne törsö orsotkaan kaikkea ilmoita verovirastoon ja ottavat vielä lahjuksia ja vielä saavat kaikkia etuuksia
työttömänä ollessa tein akrjalanpiirakoita, kalakukkoja ja kakkuja ja möin niitä, samoin autoin ihmisiä juhlien järjestelyissä, laitoin ruokia, voileipä kakkuja sun muuta ja sain pientä kivaa korvausta ja jumalauta en tosiaankaan ajatellut veroja niistä maksaa.
Kyllä on pientä jos köyhä vähän kukkaroansa paikkaa niin jokaisesta cenasesta pitää vero maksaa.
Maksoin minä silloin veroa työttömyyskorvauksesta ja nyt tietty työllisenä maksan enemmän veroja. - kirpputori nainen
no ei ikinä, mun tienaamiani rahoja, en kyllä kierrätykseen anna. Käytän ne itse.
- unta näit
Unta näit.
- Bisnes is bisnes
Minä voisin alkaa myydä sinua HALVALLA.
Aatelkaa, kauppa se on joka kannattaa.- työtä se vaan on
minuu voit myydä jos saan 15% tuotosta?
- Hih hih hiii
työtä se vaan on kirjoitti:
minuu voit myydä jos saan 15% tuotosta?
Euron varvi ja siitä -15%.. Meinaatko pärjätä sillä?
- rahaa tulee
kaikenlaista... kirjoitti:
http://www.pyllykirja.fi/2011/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=75
Tukiaisen tyttö se on päässyt köyhyydestä strippaamalla, olis muuten varmaan joutunut eläkkeelle.
- Messevä nahjus
Hyvään kauppaan kuuluu aina kaupantekijäinen. Mitä aattelit???
- työtä se vaan on2
sanotaan nyt että 10e kerta nin mun palkka on 1,5e se kertaa 50.
mukaan tietysti kipulääkkeet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096386Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M883991L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa393335TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72730Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6121307Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55713- 61699
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193698- 8695
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47689