Onko tämä salaliittoteoria?

Suklaata syödessä tulee ihmisille näppyjä ja sitten on firmoja, jotka myy näppyvoiteita jne. Jos ne tekee tarkoituksella yhteistyötä, ettei tuotteet katoa markkinoilta.

Mitä mieltä olette?
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo "teoria" perustuu virheelliseen lähtökohtaan, joten "teoriasi" ei voi olla oikea.

Äänestä

Ku mä syön ruokaa, niin koht pitää paskantaa. Onko se salaliitto ku joudun ostaa wc-paperia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


29 kirjoitti:

Suklaata syödessä tulee ihmisille näppyjä ja sitten on firmoja, jotka myy näppyvoiteita jne. Jos ne tekee tarkoituksella yhteistyötä, ettei tuotteet katoa markkinoilta.

Mitä mieltä olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu