Mielenhallintaa vai paranoidisuutta?

paranoidinen(ko?)

Olen ollut sairaalassa hoidettavana psykoosin vuoksi, kun kuulin ääniä ja sain outoja sanattomia käskyjä joiden vuoksi tein asioita joita normaalisti en tekisi. Äänet eivät vaimenneet lääkkeilläkään, mutta alkoivat kehottamaan minua väkivaltaiseksi ja itsemurhaan. Opin kuitenkin olemaan olematta välittämättä näistä, mutta en ole tuon sairaalareissun jälkeen toipunut entiselleen ja vieläkin kuulen näitä ääniä vaikkakin minulla on vahva neuroleptinen lääkitys. En ollut ennen törmännyt aiheeseen, mutta allaoleva sivusto laittoi miettimään asian todenperäisyyttä ja sitä olenko sittenkään mieleltäni sairas.
http://educate-yourself.org/lte/norwaymindcontrol09dec10.shtml

Onko tämän sivuston "MC"-aiheissa perää vai ovatko ne harhaanjohtamista?
http://educate-yourself.org/mc/

9

436

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paranoidinen(ko?)

      Eikö kukaan osaa auttaa minua?
      Uskon tällä hetkellä tähän mielenkontrollointiin, mutta mistä tiedän etten ole psykoosissa?

    • skitso11

      Sori että en osaa auttaa, kun kuulen itsekkin ääniä. Tosin en kuule sanoja vaan kolinaa yläkerrasta. Aivan kuin naapuri tahalleen pitäisi minua hereillä. Sen takia olen nukkunukkin vain 3 tunia yässä viimiset 3 viikkoa. Äänet lähti kyllä pois ku aloin ajattelmaan että ei siellä ole ketään ja muista syistä.

      Mitä käskyjä sait ennen lääkkeitä ja onko sulla ollut vaikeita perhe- ja läheissuhteita?

    • Vanha rouva

      Tutustupa noihin vaihtoehtohoitoihin, monet ihmiset potevat erilaisia ravinne-
      puutoksia (hivenaineet ja vitamiinit) elimistön hätähuuto.
      Muitakin hoitoja on, esm. hieronnat yhdessä tehoavat parhaiten, kunhan et sorru mihinkään ihmeisiin perustuvaan, ne ovat huuhaata.
      Luonnonmukaiset hoidot perustuvat kehon omiin paranemismekanismeihin
      ja vaativat aikaa. Terve mieli terveessä ruumissa, kokemusta on.

    • paranoidinen(ko?)

      Kyllä minulla on ollut ja on vaikeat ihmissuhteet. Ainoa ihminen johon luotan edes hieman on oma tyttöystävä, enkä häneenkään suurimmaksi osaksi. En ole koskaan ollut aggressiivinen ketään kohtaan, mutta itse olen ollut väkivallan kohteena. En liiku juuri missään, koska näen suurimman osan ihmisistä niin pahoja ja näen itseni liian kilttinä tulemaan toimeen muiden keskuudessa. Olen siis näiltä osin kyllä "tyypillinen" psykoosipotilas.

      Olen yrittänyt saada itseni menemään mm. Rosen-terapiaan, mutta yrityksiksi ovat jääneet. En pysty olemaan ihmisten kanssa rennosti, koska koen ettei minua hyväksytä tähän maailmaan. Tarkkailen paljon syömisiäni ja olen kokeillut useita eri luontaistuotteita ja vitamiineja. Tällä hetkellä pystyn pitämään nuo "aivopesuaallot" kaukana, tosin tunnen ne tinnituksena kun niitä on ilmassa...

      Äänistä joita olen kuullut en tässä aio enempää puhua, sillä tiedän niiden olevan sen verran yksityisiä että niistä minut voidaan tunnistaa. Tällä hetkellä en lääkkeitä käytä, vaikka niitä joudun ostamaan. Niistä ei ole ollut minun kohdallani ollut hyötyä, pelkkää haittaa vain.

    • Psykonaut

      Jos et pysty noita ääniä vastustamaan jotka kehottavat väkivaltaan ja itsetuhoisuuteen, niin olet sekaisin, olit sitten mielenhallinnassa tai psykoosissa. Vasta kun pääset merkityselämysten, äänien ja näkyjen herraksi ja voit elää "kilahtamatta" niiden kanssa, niin olet saavuttanut tason, jossa voit toimia mielenhallinnasta/psykoosista huolimatta arkitodellisuutta.
      Kilahatmisella tarkoitan tilannetta jossa merkityselämykset tai aistielämykset pelästyttävät psyykettäsi niin paljon että joudut psykoottiseen tilaan, jossa voidaan tehdä itselle tai muille mitä vain. Kun pääset pelkojen yläpuolelle mitkään elämykset eivät saa sinua sekoamaan, vaan hallitset itsesi ja voit toimia normaalisti. Näin olet päässyt psyykkeesi herraksi. Neuroleptit ovat täyttä sontaa, joka estää näiden asioiden läpikäynnin ja voittamisen. Se on kuin unilääke unettomuuteen, ei etsitä itse unettomuuden syytä vaan hoidetaan oiretta.

      • --------------------

        Olet sairas. Neuroleptit ei estä kuulkemasta ääniä eikä kukaan voi hallita mieltäsi muuta kuin sinä itse. Luulisi sinun nyt sen aikuisena ihmisenä tietävän. Netti on täynnä samasta sairaudesta haksahtaneiden ja seonneiden kirjoituksia jotka alkavat uskoa houreisiinsa ja alkavat tarjota sitä totuutena. Pysy nyt vahvana ja älä anna järjettömyyksille valtaa.


    • oletko testannut

      onko sinussa yhtään sirua?

      Tässä dokumentissa asia todetaan olevan todellinen, eikä suinkaan vainoharhaa kuten vallapitäjien aivopesemät psykiatrit väittävät.

      www.youtube.com/watch?v=KMFWantyiAI

      • miksi viestiäni

        muokattiin lähettämisen jälkeen????? Mitä ihmettä?


    • .

      Ihmisen mukkaaminen, "ohjelmointi" MC (mind control) on mahdollista. Siihen tarvitaan varallisuutta. Intressejä tähän löytyy varmasti monelta taholta.

      MK-ULTRA; http://fi.wikipedia.org/wiki/MKULTRA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      2230
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      398
      1247
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      77
      1049
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      223
      984
    5. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      65
      676
    6. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      46
      644
    7. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      33
      637
    8. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      34
      608
    9. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      597
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      41
      574
    Aihe