Yötyöt kiinnostaa!

?

Elikkä mistäs näitä yötöitä voi ylipäätään saada? Tarviiko minkäänlaista aikaisempaa koulutusta? Lähihoitajaksi minusta ei ole, mutta onko mitään muita paikkoja esim. pääkaupunkiseudulla?

6

617

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolmivuorotyöläinen

      Ilman koulutusta on vaikea saada ylipäätään minkäänlaista työtä. Kehoitan hakemaan kouluun jossa ammattiin valmistuttua on mahdollisuus yötöhin.
      Kait olet työkkärissä käynyt ja tutustunut siellä tarjolla oleviin töihin. Jos jotain työtä sattuu ilman koulutusta saamaan, niin palkka on kyllä sen mukainen, eli ei enempää kuin päiväraha.

      • Tämä on totuus

        Nykyään on ihan täysin sama, että onko sulla koulutusta vai ei. Työllistyminen on kaikilla yhtä hankalaa. Ja tämä on totuus.


    • 8+19

      On se kumma ku kaikki jotka on opiskellu sanoo aina että ilman opiskeluja ei saa töitä. Mutta ne jotka ei oo opiskellu sanoo et saa hyvin töitä ilman koulutustaki. Ketä täs ny uskois..

    • respaan

      Ainakin baareissa, hotelleissa, leipomoissa tehdään yövuoroja...

    • gfgdgfdgfg

      Jotkut/monet varastot ovat auki myös öisin. Ei tarvitse koulutusta. Pk-seudulla on ihan varmasti.

    • INEX PARTNERS PY

      INEX PARTNERS OY

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      38
      3545
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      32
      2315
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      80
      2243
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      45
      2111
    5. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      56
      1484
    6. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      18
      1445
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1396
    8. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      69
      957
    9. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      48
      945
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      37
      823
    Aihe