Olen saanut turhan ja aiheettoman laskun Suomenhakemistokeskus
Laitoin palautetta sähköpostilla en ole tilannut mitään www.ostoshaku.fi
ja tilausvahvistuksessakin on jonkun muun nimi kuin meidän henkilökaunalla.
ei kuulunut mitään ja tuli Trustperintä Kuopio huomautus lähetin heillekin postia ei kuulunut mitään onko näin vaikka ei tilaa mitään joutuu maksamaan onko muilla yrityksillä kyseisten firmojen kanssa ollut ongelmia. Näinkö meitä yritetään kusettaa olkaa tarkkana.
Turhat laskut
5
893
Vastaukset
- Uusi yrittäjä
Kiitos olin juuri puhelin keskustelussa kyseisen yrityksen kanssa. enpähän enään vastaa puheluihin
Suomen hakemistokeskus käytää perinnässä TrustPerintää molemmat kuopiosta onko jotain yhteistä ..
- Vääryys kuriin
Sama täällä olen yrittänyt oikaista laskua Hakemistokeskus ja myös Trustperinnältä. ei auta. kävin eilen Lakiasiantoimistossa juttelemassa asiasta.
Ensin vähätteli asiaa mutta kun näytin näitä muitten kokemuksia tästä asiasta ja lupasin 2500 € palkkion jos hoitaa tämän asian oikeuteen jonka jälkeen hävinnyt maksaa kulut saan omani pois koska olen todistettavasti oikeassa kun tilausvahvistuksessa ei edes meidän nimeä ja kyseitä firmaa ei ole ollut siinä osoitteessa ainoastaan kännykkä numero johon jää soitetut numerot muistiin ei näy soittoa. Tuomari ehdottaa joukko kannetta kyseistä perintätoimistoa kohtaan. eli kerätkää aineistoa ja palaan pian mihin ne valitukset voi kääntää.
- kerran kusetettu
Sulkekaa puhelin kun joku alkaa tarkistamaan tietoja !
Mitään kotisivuja, yritystietoja ei kannata antaa puhelinmyyjille.
Kotisivu kauppiaat on kaikkei härskimpiä, sivut tehdään "ilmaiseksi" unohdetaan kertoa, että aloitusmaksu on 590 e ja kuukausimaksu 25 €
Hyvät sivut maksaa, mutta kun ne tehdään koneella, niin sivujen tietojen kirjoittaminen ja muutaman kuvan laittaminen vie paria tuntia kauempaa.
Kun maksaa sivujen tekemisestä 1000 € niin sen jälkeen vuosimaksu on fi päätteessä 11 € ja ylläpito 20 € webbihostingissa... - vääryys oikaistu
Nyt sain postia Hakemistokeskuksesta kun ensin perintätoimistoa piti kovistella ja mollata maan rakon. Ottakaa opiksi asiasta pitää aina tehdä julkinen silloin ne oikoo. lainattu teksti : pahoittelemme asiasta Teille koitunutta vaivaa. Olemme nyt peruneet laskun .......................oy osoitetun laskun, ja toimittaneet laskun tilauksesta oikealle yritykselle. Liitteenä hyvityslasku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi494123Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal663783- 703308
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963210Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no902181- 352118
- 241979
- 381949
- 321940
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231864