poliisit venäläisten taxina

nuollaan nuollaan

EI VOI OLLA TOTTA ! OTOS ON ETELÄ-KARJALAN POLIISIN SIVULTA.

Muista tehtävistä mainittakoon pari erikoisempaa tapausta. Venäjältä Lappeenrantaan ostoksille tullut seurue menetti ostohuumassa suuntavaiston, eikä löytänyt enää autonsa luo. Yhteisen kielen puute teki asian selvittelyyn ylimääräisen haasteen. Onneksi seurueen kuljettaja oli ottanut autonjättöpaikalla valokuvan, jossa näkyi pensasaita ja osa sen takana olevan talon katosta. Poliisi selvitti valokuvan perusteella auton sijainnin ja antoi seurueelle kyydin Lappeenrannan pääpoliisiasemalta Leirin kaupungin osaan, josta poliisipalveluun varsin tyytyväiset matkalaiset pääsivät jatkamaan kohti kotimaataan.
ETTÄ SILLEEN, MEIDÄN VERORAHOILLA VAAN VENNÄINMAALAISIA KUSKAILLAAN...EI PER..LE !!!!!

7

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • WX

      Poliisin kuuluu auttaa kaikkia eksyneitä, kansallisuudesta riippumatta. Ei tapausta voi yleistää venäläisiin.

    • nuollaan nuollaan

      Poliisit olisivat selvittäneet paikan ja kertoneet osoitteen, jonka jälkeen taksi olisi heidät sinne kuskannut.
      ps. ja poliisin pitää myös sakottaa liikennerikkomuksia tehneitä henkilöitä kansallisuudesta riippumatta, mutta miksi eivät puutu naapurimaalaisten törkeisiinkään rikkomuksiin??? peruuttelevat- ja parkkeeraavat moottoritielle, ei koskaan vilkkua liikenneympyrästä poistuttaessa, pysäköivät invapaikoille, eivät maksa(koska heiltä ei voi periä) pysäköintivirhemaksuja, ajavat aina sumuvalot päällä ym... annas olla kun suomalainen tekee jtn, noistakin, niin kyllä ropisee,,,

      • tiina fani

        no joo,ei voi periä mutta eivät saa uutta viisumia jos ei ole sakot maksettu,eli viisumivapaus kaikille ruskille niin ei tarvitse sakkoja kirjoittaa,mutta eipä nuo liisat kirjoittelelemuutenkaan ystävällismaan kansalaisille:se voi olla rasistinen teko,tiinawjappanen


    • täksimän

      ja mitähän taksit on mieltä tästä pimeästä työvoimasta

      • P O Liisi

        Eipä taida kansaa kiinnostaa tämä keskustelu. Tyhjänpäiväistä jauhamista.


    • K.Yttä

      Mitä uutta tuossa sitten on? Moni suomalainenkin on päätynyt Miekkataksin kyytiin, halusi sitten tai ei...

    • kuspäälle

      Idiootti aloittaja ei ole keksinyt enää muuta parjattavaa ja yrittää paskanjauhantaa tällaisella p0äivänselvällä asialla.

      Olisi vaan kiinnostavaa tietää mitkähän on aloittajan mielestä ne syyt joilla poliisi nuoleskelee venäläisiä .... ettei vaan poliisit olisi tehneet hukassa oleville turisteille palvelusta ja hyvää työtä???????

      Veikkaan että kusipäiselle aloittajallekin kalpaisi poliisien kyyti jos joskus sattuisi saamaan rahaa sen verran että olisi varaa matkustaa ulkomaille ja sattusi siellä vahingossa eksymään.

      Tosin.....
      Kaikillahan on VELVOLLISUUS auttaa hädässä olevaa parempi rotuista SUOMALAISTA (missä tahansa maailman kolkassa), mutta ryssien auttaminen on yksi kahdeksasta kuoleman synnistä.

      V*I*T*U*N IDIOOTTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      41
      3416
    2. 35
      2928
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      141
      2799
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      68
      2286
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1772
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      83
      1458
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      65
      1036
    8. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1006
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      72
      916
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      3
      827
    Aihe