Laitoin juuri yhden suuren firman työpaikkailmoitukseen vastauksen firman omalla netti työnhakulomakkeella. No, kun lähetin sen, tuli viesti ruudulle, että "hakemus otettu vastaan onnistuneesti" (joo, en tarkkaa sanamuotoa muista, mutta siis ok piti mennä) ja sähköpostiinikin tuli viesti hakemuksen vastaanottamisesta ja ilmoittivat miten voin tarkastella hakemustani jälkikäteen. No, meninpä heti katsomaan, niin kun pistin työpaikkahaussa kohtaan ruksin Näytä vain omat hakemukseni, niin ei tapahdu mitään - eli menikö se sitten kuitenkin roskiin?
No, se siitä...
Meniköhän hakemukseni suoraan roskikseen?
sinnehän se!
2
138
Vastaukset
- soita perään heti
Jos vain täytit sen vuokrafirman tai isomman lafkan yleisen henkilötietolomakkeen? Monesti ne pitää ensin täyttää, ja sitten erikseen vielä klikata/laittaa erillinen hakemus siihen tietyyn työpaikkaan.
itse kyllä aina pyrin soittamaan ja sopimaan haastattelun heti, ei niitä pelkkiä sähköisiä hakemusksia aina tarkastella huolellisesti, jos tulee vaikkapa 100 hakemusta. Jos näistä 100 soittaa 10, ainakin ne jää paremmin mieleen.- joopa joo.
Kun ei siinä ollut edes puh.nroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462