Monet pysäköivät autonsa aivan oven eteen (kauppaan mennessä) vaikka muutaman metrin päässä olisi aivan ilmainen ja laillinen paikka. Kaupasta ostetaan vaikkapa röökiaski, joka ei edellytä kovia voimanponnisteluja ja sen jaksaisi kantaan pikkasen pidemmälle. Onko kyse LAISKUUDESTA vai ITSEKKYYDESTÄ?
Miksi pysäköidään VÄÄRIN?
7
90
Vastaukset
- .
Itse veikkaan molemmista. Eipä muutakuin soittamaan poliisi/pysköinninvalvonta paikalle. Vartija nojaamaan auton oveen odottamaan kuskia paikalle ja huomauttamaan asiasta samalla kuin toinen ottaa rekisterinumeron ylös jaa menee kuuluttamaan sitä kaupassa että tulisitteko siirtämään väärinpysäköidyn autonne pois.
Mutta muistakaa että virkavallan anastus on rikos.
Mutta tämä kaikki on liveilmiöitä mailman nykytilasta. Ihmiset perustavat kaikenlaisia huijarifirmoja helpon rahan perässä ja sitten kuvittelevat että lait ja säädökset eivät koske heitä, vaan kaikki muita. Kierretään veroja ja siirretään firman omaisuus muiden nimiin ja tehdään konkurssi. Jätetään velkoajat nuolemaan näppejään ja ajellaan vaimon uudella bemarilla joka oli ostettu firman rahoilla.- minä ite
Kyllä se tosielämän liveilmiö on nykyisin minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä aina ja joka paikassa ensin. Muista viis, säännöistä samoin.
- Manne M
Hai. Minä ja Elli pysäköidään mihihin halutaan. Muutoin se on rotusortoa.
Terrv. Manne - ..
Mutta sitä vain ihmettelen että miksi jotkut kuvittelevat että sanaleikillä he saavat viranomaisten toimivallan rangaista ihmisiä. Nyt jopa ihan ihmisiä joilla ei ole mitään tekemistä heidän kanssa.
- takuu juttu
kyllä se vika on päässä....siis tyhmyydestä...
- minä Minä MINÄ
Silkkimunahiplarit hakee muiden huomiota kaikin keinoin. Luulevat itsestään liikoja.
- Kyllä luulot karisee
kun pyörittää rattoisaa kirjeenvaihtoa perintäfirmojen kanssa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462