suomessa pitää ehdottomasti laittaa ROBOTIT,vain muutama kpl,
suurimpien johtajien ja poliitikkojen tilalle,koska ROBOTTI ei tee mitään virheitä,oletuksia,luuloja,kuvitelmia,selityksiä,harhoja,valheita,asennemuutoksia,
itselle palkankorotuksia,
pitkiä lomia ja satoja lisäetuja itselleen jne.,ROBOTTI tekee vain sen mitä/miten/milloin pyydetään.
palkataan vain muutama ohjelmoija ja asiat hoituu kuin tyhjää vaan.
näin vähenee välittömästi
suurtöppäilyt ja kymmenet tuhannet turhat ja väärät selitykset ja säästyy suunnattoman paljon aikaa,rahaa ja kaikkien kansalaisten vaivaa asioiden hoituessa kuten on sovittu.
nyt mikään ei mene tai toimi sovitusti...päättäjät soveltaa kaiken mahdollisen, satakertaisestikin sovitut sopimukset aina itselleen sopiviksi ja se on todella kallista ja turhauttavaa kansakunnan palvelua.
tämä on faktaa...ja töppäilyt&kulut jää max 1/10 osaan nykyisistä ja kaikki ilman turhia ja typeriä selittelyitä.
tämä on ehkä maailman suurin ja paras INNOVAATIO ja kehitetty nyt suomessa.
tähän todella kannatta panostaa, se on&luo maahan todellista hyvinvointia ja turvallista tulevaisuutta.
K-edustajat vaihdettava ROBOTTEIHIN
8
<50
Vastaukset
- HETI KÄYTTÖÖN
Kannatetaan.hyvä idea....presidentikin voi olla ropotti.viihdyttää katselioitaan.ja kuulioitaan.Eikä piletä.syö eikä juo.eikä pidä sauna iltoja.Asunis kustannukset,auto kulut..matka kulut.Valtava säästö.Ainakin puolet edus kunnan väestä vois heti,vaihtaa Ropotteihin.Nyky edustajat pakko työhön.maksamaan valtiolle takaisin kavaltamiaan varoja.
- ok juttu.!:
kansa vois äänestää.Minkä värisen ropotin mihinkin puolueeseen haluaa.Pysyis ne ainakin työ paikalla.eikä ruokaa pyydä.
- onkohan onnellinen?
ok juttu.!: kirjoitti:
kansa vois äänestää.Minkä värisen ropotin mihinkin puolueeseen haluaa.Pysyis ne ainakin työ paikalla.eikä ruokaa pyydä.
LEHTOMÄKI...oli ehdokkaana vaalissa..haamu jäi jäljelle.teki katoamis tempun.Kyllä on ahneus tarttunut.selvää juonittelua.ropotti olis rehellisempi.vääryys on vallan saanut.vallat vannonut...mitkä valat.
- asia ?:olis?:
KYSELY TUNNILLA OTTAA MOINEN ASIA ESILLE.ensimmäisenä ?:miten on päivän valon kanssa.kestääkö?:TÄMÄ Lehtomäki SOU:
- meitä huijataan
Miten niin vaihtaa. Nehän on jo robotteja. Kenelläkään ei ole mitään omaa mielipidettä ja äänestetään niinkuin ryhmähuoneessa on käsketty.
- R on tehokas+rehti
robotille on annettu ja määritelty oikea "mielipide",josta se pitää sovitusti aina kiinni,mutta k-edustaja muuttaa mieltään mennen...tullen ja palatessa lisäksi kaikkien mahdollisten ja mahdottomien säiden ym. jne. vetkutteluiden mukaan.
robotti ei petä,ei valehtele,ei kuvittele,ei huvittele kansan piikkiin,ei kuluta juuri mitään edustajaan verraten ja ajassa eteenpäin mennessä osaa suunnitella,tiedottaa,muistuttaa,varoittaa,tekee kaiken varmasti epäilemättä yhtään ja lähes ilmaiseksi oikein.
lisäksi on kaikille oikeudenmukainen samalla tavalla ja reaaliaikainen aina,kun oikein säädetään.
etuja on kymmeniä tuhansia nykyisiin valehteleviin kusitolppiin nähden.
robotin säätöjen muutos vie vain hetken..ehkä päivän-kaksi,kun k-edustajat nyt pyörittelee muutoksia jopa vuosikausia,kunnes asiat liian monesti jo vanhentuneita.
robotti ei töpeksi töikseen,kun se säädetään oikein. virheitä tulee vain jos ihmis säätäjä töppää. edustajaan verraten 99% parempi,varmempi ja turvallisempi hoitamaan kansalaisten asioita.
näin on tosiasiat.
- kansan etu
rahat säästyy.eivät ota itselleen koko ajan.
- joulu pukki riittää
kyllä voi vaihtaa.rahaa ei oikeat ropotit pyydä.edullisuus.?:SUOMEN VÄKI LUKU...on niin pieni...on noita kansan edustajia,eikä ministereitä,eikä virka miehiä noin paljon tarvita.KUMMA;KUN EI NIITÄ VOI VÄHENTÄÄ.suurta tuhlausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741943Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1481240
- 59688
- 201675
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6646- 55571
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako192556- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462