Tervepä Jari.. tuossa katselin linkoja, huomasi pyöräileville talvivarusteen.
http://www.youtube.com/watch?v=rEQndIkU-PM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8zZkyLTfLPg&feature=fvwrel
Olisiko käyttöä?
Jari L.... siihen polkupyörään lisälaite
4
69
Vastaukset
Hei ja kiitos muistamisesta
Ihan hienoja pelejä olivat lisälaitteet.
Tässä kiinteistöhuolto tekee lumityöt, ettei tarvitse harkita lumilinkoja pyörään.
On se hyvä että on mustaa talvea, pääsen hiihtämään vasta helmikuulla, ja paikallinen sääprofeetta asuu 2 km päässä, ja lehdessä ennusti että helmikuussa vasta tulee talvi.
Olisin sairas jos en pääsisi hiihtämään kun lunta maassa.
Tässä on vieressä 50 m hiihtolatu, on rata ja pallokenttä.
Kunnostettiin juuri, levennettiin ja valot asennettiin.
Viime talvena hiihdin siinä 50 km lenkin eli maratoninkin.
53 kertaa rata ympäri, niin siinä.
Kun 500 m kävelee pääsee ladulle josta on latu metsään kuin lapin maisemiin ja kymmenien kilometrien ladut ja sitä ennenkin on pururata jossa 3 eripituista latua, eli lumesta puheenollen samalla mainitsen.
Minulla on käsi leikattu vajaa 2 viikkoa sitten, solisluu poikki.
yst. hyvää päivänjatkoa
jari- 3*15
Missäs sinä olet telonut itseäsi?
Toivottavasti saadan lunta hieman enemmän lunta, kuin mitä nyt on satanut.
Kiva kun liikuntapaikkoja.
hyvää tätä Uutta Vuotta sinulle. 3*15 kirjoitti:
Missäs sinä olet telonut itseäsi?
Toivottavasti saadan lunta hieman enemmän lunta, kuin mitä nyt on satanut.
Kiva kun liikuntapaikkoja.
hyvää tätä Uutta Vuotta sinulle.Urheiluvamma. Kaaduin pyörällä juuri kun yhdellä kädellä ajelen jäällä, repun nauhat menivät pinnojen väliin ja lensin komeasti mutta putosin jaloilleni ja juoksin jään päällä. Kaikki yhdellä kädellä. Varmaan Jumalan varjelusta kun pitää yhdellä kädellä olla ja mennä, leikkauksesta 2 viikkoa.
Olin hakemassa tietokonetta kaupasta. Juuri sain koneen toimimaan ja krjoitan ensimmäistä kertaa kun sähköpostia katselen.
Vanha kone kesti 3 vuotta- Tässä 2 vuotta takuu ja sen kun kestää niin hyvä.
Fujitsu bluertooth ominausuudella, 4 gigaa, akku kestää 6 h.
Tässä näkyy virusohjelmakin olevan asennettu valmiiksi ja ehdin ottaa toisenkin.
Pitää kysellä huomenna sen kattavudesta ja pitää jompikumpi.
Mukavaa että seliän uuden koneen valmistelusta itse, pitää vielä tulostimet ym laittaa, mutta kone nielee Win 7 ojelmalla kiltisti ajuriromput varmasti.
Olen ollut viikon päivät kännykän varassa netissä ja en täällä.
jari
- 3*15
Ok. Itsellänikin oli Fujitsu aikoinaan, paljon ennen 2000 lukua, kun kuljin junalla Hellllsingissä töissä, hyvä vehjes, olen pitänyt sitä tallessa, verkkovirralla käynnistyy, mutta nykyään taitaa muistitikuissa olevan enemmän muistia kuin siinä.
Pitkää ikää koneellesi.
Ikävää tuo kaatumisesi, mutta hyvä kun selvisit kuitenkin, varmaankin hyvä kunto auttoi siinä, ettei leikattu kätesi saanut siipeensä.
Itsein loukkasin aikoinaan pyöränkyydissä Vihdissä, jäi jalka poikosena pinnojen väliin, alamäki, eikä pyörässä jarruja. Lähes puoli kantapäätä läksi, että se oli sellainen tapaus 1950 luvulla.
Melkein 10 vuotta sitä sairastin. Eli pyörä saattaa olla vaarallinenkin, etenkin kun se rikkinäinen.
Se siittä, nyt sitten saamme kuulla sinua enemmän, että tervetulemas- ja hyvää tätävuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k383545On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole322315Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi802243Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä452111Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma561484Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.181445- 741396
Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?69957Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?48945Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi37823