Hei! Olen 18-vuotias, vuonna 1993 syntynyt nuori nainen ja seurustelen vuonna 1990 syntyneen poikaystäväni kanssa, joka on 21-vuotias, täyttää tänä vuonna 22 vuotta. Poikaystäväni on kyllä tosi ihana ja söpökin. Hän hellii minua, sanoo usein rakastavansa minua ja järjestää mulle joskus kivoja yllätyksiä. Hän on myös tosi kiltti. Hän ei esimerkiksi kouluvuosinaan saanut koskaan koulussa tappelusta johtuvaa jälki-istuntoa, eikä koskaan tapellut koulussa tai muuallakaan. Hän tykkää myös eläimistä. Hän on lisäksi raitis, ei polta eikä juo ja harrastaa liikuntaa. Hän on menestynyt aina koulussa hyvin ja on tällä hetkellä opiskelijana.
Minua meinaa häiritä omassa poikaystävässäni kuitenkin sellaiset asiat, kun poikaystävääni ei voi oikein mieheksi sanoa, vaan ennemminkin pojaksi. Hänellä on edelleen hoikka poikamainen vartalo ja kasvoiltaankin hän näyttää nuoremmalta, kuin mitä on. Häntä on joskus luultu minun ikäiseksi tai jopa nuoremmaksi. Lisäksi hänellä meinaa joskus olla hieman lapsellisia juttuja ja puheita ja joskus myös hieman lapsellinen ajatusmaailma.
Tutustuin tässä vähän aikaa sitten erääseen uskomattoman komeaan vuonna 1981 syntyneeseen 30-vuotiaaseen mieheen. Tässä miehessä on vain jotain, joka saa minulta jalat aivan veltoksi joka kerta, kun näen hänet. Olen ollut tämän miehen kanssa juttusilla ja hänestä on paljastunut aivan ihania asioita. Hän on korkealle kouluttautunut, hyväpalkkaisessa työssä oleva mies. Hänellä on oma asunto ja hieno auto. Hänkin on luonteeltaan kiltti, mukava, kohtelias, huumorintajuinen ja tietää selvästi, mistä asioista naiset tykkäävät. Kaiken lisäksi hän on ulkonäöltään aivan uskomattoman komea. Hän on miehen mittainen mies ja hänellä on lihaksikas miesmäinen vartalo ja miesmäiset komeat kasvot. Minulla meinaa joka kerta mennä jalat alta, kun olen tämän miehen kanssa tekemisissä ja meinaan punastella ja sekoilla sanoissani, kun olen tämän miehen kanssa tekemisissä.
Olen tainnut ihastua toiseen mieheen
10
267
Vastaukset
- N
Huono provo, tai sitten älykkyysosamääräsi lähentelee kengännumeroasi. Tai no, en nyt tiedä, onko älykkyysosamäärällä mitään tekemistä ahneuden ja materialistisuuden kanssa.
- ............
Kyllähän tuo kuvaa monen naisen ajatusmaailmaa. Hieman vanhempi, varakkaampi, komeampi ja miehekkäämpi mies on naisen mielestä houkuttelevampi kuin nuorempi, köyhempi, söpömpi ja poikamaisempi mies.
Naiset eivät osaa ajatella, että nuoresta, köyhästä, söpöstä ja poikamaisesta miehestä saattaa tulla vanhempana varakas, komea ja miehekäs. Naiset eivät osaa diskontata, vaan haluavat kaiken heti.
- 5e7kjr6tkuyfu
Täytyy olla provo :D
Ensin ajattelin antaa vinkin mutta sitten luin vähän pidemmälle.
Etenkin: "Tämä mies voisi ostaa minulle hienoja kenkiä, hienoja vaatteita, hienoja koruja ja voisi järjestää vain meille kahdelle joskus jonkun etelänmatkan jonnekkin romanttiseen paikkaan." "Lisäksi tämä 30-vuotias mies kyyditsisi minua hänen hienolla autollaan, ja asuisimme hänen hienossa asunnossaan. Olisin todella ylpeä hänestä."
Aivan niinkuin jostain aku ankasta. - olet tainnut
18v. on pieni lapsi-
- Huhhuuhuuu
Taidat tyttö vaan ajatella pelkästään rahaa. miks et itse osta niitä ihanuuksia mistä haaveilet pitääkö miehen olla aina se joka kustantaa. katsoisit peiliin kiitos!!!!!!!!!!! ällöttää tuollaiset ihmiset!!
- hollituora
>Lisäksi tämä 30-vuotias mies kyyditsisi minua hänen hienolla autollaan, ja
>asuisimme hänen hienossa asunnossaan. Olisin todella ylpeä hänestä.
Sinusta tulisi hieno huora.
Tai trollihuora, en ole varma, eikä kiinnosta. - samat viestit
Aivan sama provo näyttää olevan myös nuorten Rakkaus-palstalla.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10359891 - .
Tiedän, tiedän. Olen vain säälittävä provon kopioija, koska halusin testata miten pätevä toi provo on kun aikuiset ihmiset reagoi siihen.
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miksei massa kirjoittajaa poisteta sivuilta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- haah
joku 30v.trolli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882108Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801316
- 241784
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337502